Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Amerykańscy producenci masek szukają pomocy u administracji Bidena | Wiadomości biznesowe i ekonomiczne

Mali producenci w USA, którzy pośpiesznie zaczęli produkować maski na twarz w ciągu ostatniego roku, są teraz skazani na setki milionów niesprzedanych osłon na twarz, ponieważ Chiny zalewają rynek tanimi maskami, a większość amerykańskich producentów masek może nie przetrwać końca kryzysu. pandemia.

Taka jest istota listu do Prezydenta Joe Bidena opublikowanego we wtorek przez grupę handlową reprezentującą 26 małych fabryk, które rozpoczęły produkcję bardzo potrzebnych materiałów zabezpieczających, ponieważ kryzys zdrowotny trwa w zeszłym roku.

Producenci twierdzą, że ponad połowa ich produkcji zostanie zmuszona do wycofania się w ciągu 60 dni, jeśli nie otrzymają natychmiastowej pomocy federalnej, co kosztuje tysiące miejsc pracy. Winią za tani import, zwłaszcza z Chin.

„Wysyłamy do Państwa prośbę o natychmiastową pomoc w zwalczaniu nieuczciwych praktyk handlowych stosowanych przez zagraniczne kraje, które zagrażają żywotności krajowych masek PPE w Stanach Zjednoczonych, a także działań przygotowawczych na przyszłe pandemie w Stanach Zjednoczonych” – napisało w liście stowarzyszenie .

Grupa twierdzi, że może rocznie produkować 3,7 miliarda masek chirurgicznych i ponad miliard masek N95 o wysokim stopniu ochrony – a obecnie w ich magazynie znajduje się 260 milionów masek chirurgicznych, które walczą o ich sprzedaż. Jest też kolejnych 20 milionów N-95.

Kiedy w zeszłym roku brakowało masek, ceny gwałtownie wzrosły. Ale teraz ceny spadły, a dyrektorzy szpitali i inni szukają najlepszych cen na rynku wypełnionym nowymi ofertami.

Pudełko zawierające 50 masek chirurgicznych, które rok temu sprzedano za ponad 50 dolarów, można teraz znaleźć za 5 dolarów.

Grupa handlowa stwierdziła, że ​​chociaż w każdej masce chirurgicznej znajduje się od trzech do sześciu centów surowców, importowane chińskie maski chirurgiczne sprzedają się obecnie średnio po jednym centu za maskę. „Chiny… faktycznie rzucają maski na rynek amerykański po znacznie niższych kosztach niż rzeczywiste”.

READ  Zrozumienie choroby Parkinsona: badanie podkreśla rolę wariantów genetycznych i narażenia na pestycydy

„Jeśli to się nie zmieni, 54 procent naszej produkcji przestanie działać w ciągu 60 dni, a 84,6 procent w mniej niż rok” – podała grupa w komunikacie. Grupa twierdzi, że w zeszłym roku w Stanach Zjednoczonych stworzyła ponad 7 800 miejsc pracy, ale prawie jedna trzecia z nich została już utracona z powodu cięć w produkcji.

Chroń producentów

Administracja Bidena zobowiązała się do poszukiwania sposobów wspierania krajowych producentów sprzętu ochronnego – w tym znalezienia potencjalnych sposobów wspierania amerykańskich producentów – ale rządowe przeglądy wciąż trwają.

Maski są produkowane w United Safety Tech, startupie przygotowującym się do otwarcia nowej fabryki masek N-95 w La Verne w Kalifornii w USA. [File: Timothy Aeppel/Reuters]

„Pomysł, który wszyscy wyrażali podczas kryzysu – że musimy uniknąć ponownego wystąpienia niedoborów środków ochrony indywidualnej – nie zmienił przedsiębiorstw nastawionych na zysk” – powiedział James Weiner, dyrektor generalny Shawmut Corp., spółki z West Bridgewater w stanie Massachusetts. Jest to jeden z materiałów inżynierskich, który rozwinął się w produkcji masek w czasie kryzysu. „Dystrybutorzy nadal kupują swoje rzeczy po najniższych cenach”.

Weiner powiedział, że sprzedaje maski ze swoich nowych linii produktów, ale „znacznie mniej niż byśmy chcieli”.

Adam Albrecht, starszy menedżer ds. Kontroli jakości w Indiana Face Mask, kolejnym małym produkcie, powiedział, kiedy firma zaczęła w zeszłym roku produkować wysoko filtrujące maski N-95: „Ludzie wyszli z stolarki i powiedzieli:„ Możemy to sprzedać, my może to sprzedać. Wygląda jednak na to, że niezależnie od tego, jak bardzo spadną ceny, Chińczycy są nadal nieco mniejsi ”.

Niektórzy mali twórcy masek z pewnością przeżyją.

Dan Izaki, który i jego partner zainwestowali 4 miliony dolarów w nową fabrykę masek poza Los Angeles, powiedział, że wyzwanie jest jeszcze większe dla producentów masek chirurgicznych, wszechobecnych masek ochronnych, które są stosunkowo łatwe do wykonania.

Izhaky produkuje bardziej złożone maski N-95 i powiedział, że nadal się rozwija. „Ale wierzymy również, że administracja Biden podejmie szereg kroków, aby naprawdę pomóc nam zachować zrównoważony rozwój” – powiedział.

READ  Naukowcy odkrywają, że silne więzi społeczne mogą poprawić twoje zdrowie

Grupa handlująca maskami – która nie obejmuje gigantów branżowych, takich jak 3M Co i Honeywell International Inc – wezwała administrację Biden do podjęcia natychmiastowych działań w celu wsparcia branży.

Ich zalecenia obejmują wymóg, aby rząd federalny i każda inna organizacja, która otrzymuje dolary federalne, kupowała sprzęt ochronny, aby kupować tylko maski wyprodukowane w USA, które są zgodne z rządowymi przepisami dotyczącymi treści krajowych, i usuwać wszelkie maski z zasobów federalnych, które nie spełniają standardów federalnych.

Chcą również, aby administracja wymagała od każdego szpitala, który przyjmuje fundusze federalne, przeznaczenia 40 procent swoich wydatków na środki ochrony indywidualnej krajowym producentom do 2023 roku.

Zwracają się również do rządu o rozważenie zakupu 260 milionów masek, które są teraz przechowywane w nowych fabrykach.