Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

America’s Cup: Barcelona będzie niesamowita, obiecuje drużyna Nowej Zelandii

Barcelona będzie gospodarzem 37. Pucharu Ameryki w Hiszpanii.

Zespół Emirates w Nowej Zelandii

Barcelona będzie gospodarzem 37. Pucharu Ameryki w Hiszpanii.

Drużyna Nowej Zelandii oczekuje, że Barcelona będzie gospodarzem wielkiego Pucharu Ameryki.

Obrońca potwierdził, że hiszpańskie miasto będzie gospodarzem 37. edycji regat w 2024 roku.

„Barcelona naprawdę jest jednym z najbardziej znanych miast na świecie, więc możliwość zorganizowania najsłynniejszej imprezy żeglarskiej na świecie jest bardzo ekscytująca” – powiedział rok później dyrektor generalny Nowej Zelandii Grant Dalton o śródziemnomorskim mieście. W środę zakończyły się poszukiwania miejsca.

śniadanie

Szef zespołu z Nowej Zelandii, Grant Dalton, mówi, że czuł się „odpowiedzialny za rozwój imprezy”.

„Jako obrońca Pucharu Ameryki, zawsze czuliśmy odpowiedzialność za zwiększenie liczby imprez, widowni i sportu żeglarskiego na skalę globalną, a z pewnością goszczenie imprezy w tak ważnym mieście, jak Barcelona, ​​pozwoli nam pokierować naszą trajektorią wzrostu na światowej scenie sportowej.

Czytaj więcej:
* Żądania Hiszpanii dotyczące zwiększenia Pucharu Ameryki, gdy Barcelona przyjmuje odważną ofertę
* America’s Cup: szef Nowej Zelandii Grant Dalton udaje się do Europy, aby przypieczętować umowę hostingową
* Burmistrz Barcelony mówi, że Puchar Ameryki jest nasz

„Myśląc z wyprzedzeniem o wyścigu AC75 kilkaset metrów od barcelońskiej plaży, nabrzeża i miejsc, w których uczestniczą kibice Race Village, byłoby to niesamowite”.

Barcelona stała się pierwszym miastem, które gościło Igrzyska Olimpijskie (1992) i Puchar Ameryki, a Dalton odczuwał średni zakres wiatru od 9 do 15 węzłów podczas wyścigu we wrześniu i październiku, który został zaprojektowany z myślą o idealnych warunkach żeglarskich.

Barcelona pokonała z krótkiej listy hiszpańską koleżankę Malagę i Jeddah w Arabii Saudyjskiej oraz Cork w Irlandii.

Puchar Ameryki odbędzie się 200 metrów od wybrzeża Barcelony.

Phil Walter / Getty Images

Puchar Ameryki odbędzie się 200 metrów od wybrzeża Barcelony.

„W końcu trzeba było podjąć trudną decyzję, aby wybrać tylko jeden”, powiedział Dalton o konkurencyjnym procesie przetargowym.

Zespół Nowej Zelandii powiedział, że istniejące światowej klasy obiekty regatowe w Barcelonie, bazy zespołów, infrastruktura techniczna, luksusowe jachty, obszary wiosek, w których odbywają się imprezy America’s Cup, w których mogą gościć kibice, gościnność i media sprawiają, że miasto doskonale nadaje się do tego celu.

Będąc wiodącym miastem pod względem zrównoważonego rozwoju i wpływu społecznego z ambicjami stania się cyfrową i technologiczną stolicą Europy, zostało zaprojektowane tak, aby idealnie pasować do Pucharu Ameryki, ponieważ Zespół Nowej Zelandii chce wprowadzić nowe technologie, takie jak wodorowe łodzie pościgowe, które zespoły muszą użyć.

Barcelona znalazła niezbędne rozwiązania polityczne na różnych szczeblach, aby przeforsować swoją ofertę.

Ada Colau, burmistrz Barcelony, Berry Aragon, premier Katalonii i szef Nowej Zelandii Grant Dalton są gotowi na Wielki Puchar Ameryki.

Zespół Emirates w Nowej Zelandii

Ada Colau, burmistrz Barcelony, Berry Aragon, premier Katalonii i szef Nowej Zelandii Grant Dalton są gotowi na Wielki Puchar Ameryki.

Ada Colau, burmistrz Barcelony, była zachwycona zwycięstwem w zaciętym wyścigu gospodarzy.

„To wspaniała wiadomość dla Barcelony. Powinno to służyć promocji miasta w świecie po pandemii, wykorzystaniu tradycji Barcelony w tym sporcie w mieście nad morzem, a także promowaniu powstającego sektora innowacji i technologii związanych z działalności morskiej.Chciałbym podziękować wszystkim instytucjom publicznym i prywatnym za wsparcie i współudział w tym projekcie” – powiedział Colau.

Royal New Zealand Yachting Squadron poparła przeprowadzkę za granicę po tym, jak Auckland nie zapewniło środków finansowych na jego ponowne zorganizowanie i uważa się, że znaleziono idealne miejsce.

„Barcelona zajmuje bardzo szczególne miejsce w historii żeglarstwa Nowej Zelandii iz dumą wspominamy sukces zespołu żeglarskiego na igrzyskach olimpijskich w 1992 roku oraz wynik czterech medali” – powiedział Aaron Young, dowódca Royal New Zealand Yachting Squadron.

Zespół Emirates w Nowej Zelandii

Tętniące życiem hiszpańskie miasto oferuje idealną infrastrukturę i warunki do żeglowania.

Barcelona będzie niesamowitym miejscem organizacji regat o Puchar Ameryki oraz regat kobiet i młodzieży. Nie możemy się doczekać obrony Pucharu Ameryki w 2024 roku, promując i rozwijając sport żeglarski na całym świecie.

Team UK Standard Challenger uznał, że Team New Zealand podjął dobrą decyzję wybierając miejsce.

„Jesteśmy zachwyceni, że wybraliśmy słynną Barcelonę” – powiedział szef brytyjskiego zespołu Sir Ben Ainsley.

„Historyczne dane pogodowe Barcelony pokazują, jak wspaniale byłoby żeglować”.

READ  Wybuch i blokada Covid 19 Delta: All Blacks wzięli udział w intrygującym miejscu Covida, a następnie udali się do Perth na turniej rugby