Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

AMD RDNA 2 po cichu wkracza do budżetowych laptopów

We wrześniu AMD wypuściło na rynek niektóre z pierwszych układów mobilnych z nadchodzącej linii Ryzen 7000, zorientowanej na budżet serii Mendocino. W momencie premiery był opisywany jako zaprojektowany specjalnie dla „laptopa codziennego użytku”, łączący rdzenie procesora Zen 2 ostatniej generacji z najnowocześniejszą grafiką RDNA 2.

RDNA 2, który jest powszechnie postrzegany jako zasilający droższy sprzęt, a także konsole PS5 i Xbox Series X/S, może stać się powszechnie dostępny w przystępnej cenie. Ale Mendocino podczas premiery ogłosiło tylko jednego partnera: Acer i serię Aspire 3. Od tego czasu w zasadzie słyszeliśmy… o świerszczach o serii Mendocino.

To znaczy do dziś. Uznanie dla Notatnik Włochy Aby odkryć wiele nowych przedmiotów Witryna zawierająca specyfikację produktu Lenovoaby wyjaśnić, że Mendocino ma nowy dom: Lenovo Ideapad 1. Jeśli spojrzysz na sekcję „Procesor” ListaPod spodem zobaczysz listę układów Mendocino, w tym Ryzen 5 7520U, Ryzen 3 7320U i Athlon Gold 7220U.

Oto jeden z modeli Athlon Gold 7220U sprzedawanych w Korei.

Ze strony internetowej nie wynika, że ​​Lenovo ma modele Mendocino na rynku amerykańskim. (Zdecydowani amerykańscy kupujący będą mieli do spróbowania kilka innych krajów, w tym Wielką Brytanię, Hongkong, Tajwan, Singapur i Malezję). Chociaż trudno jest jednoznacznie określić potencjalne ceny w USA, znalazłem kilka próbek na Sklep Lenovo w Hong Kongu Począwszy od równowartości 437 USD.

Co najważniejsze, zawsze miło jest widzieć dobrą technologię dostępną w niższych cenach. Podczas gdy posiadanie samego RDNA 2 nie wystarczyłoby na przykład Microsoft Flight Simulator Łatwa aktualizacja, zdecydowanie oczekujemy, że większość gier e-sportowych będzie bardziej grywalna na sprzęcie Mendocino niż na jakimkolwiek innym niedrogim laptopie. A niedociągnięcia chipów Intela (pod względem wydajności i wydajności) sprawiły, że wybór odpowiednich budżetowych laptopów z tegorocznej klasy był trudnym zadaniem. Im więcej AMD znajdziesz w niższych cenach, tym lepiej.

READ  Węże owadożerne wspinają się po długiej drabinie