Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

AMD obiecuje ultra laptopy do gier w 2023 roku z nowym procesorem Dragon Range

Zabawna rzecz wydarzyła się w 2020 roku: AMD wygrało swój pierwszy laptop do gier. Dopóki Telefon Asus Zephyrus G14Nigdy nie widzieliśmy, aby laptop z procesorem AMD i procesorem graficznym AMD odwracał konkurencję. Od tego czasu wielokrotnie widzieliśmy, że „laptop AMD” już nie jest znaczy tanio. Ale teraz AMD stawia na komputery do gier ze średniej półki — właśnie ujawniło, że buduje nowy procesor, który ma na celu „maksymalną wydajność w grach” z „najwyższym rdzeniem, wątkiem i pamięcią podręczną w historii”.

Nowa linia procesorów nosi nazwę kodową „Dragon Range” i będzie działać wyłącznie z mocą 55 W TDP i wyższą – wystarczającą mocą, która „będzie prawie w przestrzeni, w której przez większość czasu podłączone są laptopy do gier”, mówi dyrektor AMD. Marketing techniczny Robert Hallock.

Chip: AMD

Powyższy slajd pokazuje, że jest on skierowany do laptopów o grubości co najmniej 20 mm (0,78 cala), podczas gdy linia „Phoenix” 35-45 W jest skierowana do cieńszych urządzeń tej samej marki. Obydwa Część tej samej serii AMD Ryzen 7000oparty na tej samej architekturze co Zen 4 i niestety wygląda na to, że oba pojawią się nie wcześniej niż w 2023 r. – Zen 4 rozpocznie swoje życie jako ekskluzywny komputer stacjonarny „Raphael” jeszcze w tym roku, zgodnie z wykresem.

AMD twierdzi, że Dragon Range przyjmie sufiks „HS” dla procesorów – takich jak Ryzen 9 4900HS, który zaimponował nam 35 W w Asus Zephyrus w 2020 r. – ale zasugerował, że nie powinniśmy brać wyższego TDP jako wskazówki, że zamierzają całkowicie zrezygnować z wydajności energetycznej procesora na rzecz wydajności. Szacuje się, że jest „znacznie bardziej energooszczędny niż inne laptopy w konkurencyjnych ramach czasowych”, mówi Hallock.

AMD nie poda dziś więcej szczegółów i nie jest jasne, co nowe procesory mogą przynieść ze swoich laptopów do gier. potrzebowaćPonieważ układy graficzne nie są procesorami, to na ogół to w nich obecnie pojawia się najwięcej atrakcji, zwłaszcza w rozdzielczości 4K, a nawet 1440p. Jednak szybkość procesora jest ważna, zwłaszcza gdy próbujesz zasilać monitor o wysokiej częstotliwości odświeżania (co Może wkrótce wzrosnąć do 500 Hz) z ramkami o niższej rozdzielczości.

Hallock mówi, że nowe żetony są okazją, którą firma myślała, że ​​może realizować obok gier lekkich i lekkich. „Wydajność każdej historii Watt, którą od nas usłyszeliście, będzie kontynuowana również w przyszłości” – mówi.

AMD poinformowało dziś dziennikarzy, że od przyszłego kwartału podzieli gry na swój własny segment finansowy, a przychody z segmentów częściowo niestandardowych, takich jak PlayStation, Xbox i Steam Deck, dołączą do Radeon Graphics dla komputerów stacjonarnych i laptopów — Biznes One Piece, gry. Wygląda na to, że Ryzen może nie być tego częścią, ale jest częścią „klienta”: firma wyjaśni więcej na czerwcowym dniu analityków.

READ  Xiaomi Redmi 10 Prime, słuchawki douszne Redmi TWS uruchomione dzisiaj; Obejrzyj transmisję na żywo tutaj