Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Amazon zakazuje używania „Unii” i innych słów w aplikacji czatu dla pracowników | Amazonka

Mówi się, że Amazon planuje zakazać „związków” i innych powiązanych słów kluczowych z wewnętrznej aplikacji do przesyłania wiadomości, którą firma opracowuje dla pracowników.

Lista zakazanych słów obejmuje między innymi „syndykat”, „ogień”, „odszkodowanie”, „gospodarstwo”, „praca przymusowa”, „różnorodność”, „roboty”, „żal” i „niesprawiedliwość”. przeciek. Wiadomości, które widział Przechwycić. Ta wiadomość pojawiła się kilka dni po wejściu pracowników Amazon Nowy Jork Historia powstała dzięki głosowaniu za utworzeniem związku zawodowego, pierwszym udanym amerykańskim przedsięwzięciu regulacyjnym w historii firmy.

The Intercept donosi, że aplikacja, która ma zostać uruchomiona w wersji beta jeszcze w tym miesiącu, została zaprojektowana jako wewnętrzna platforma mediów społecznościowych, na której pracownicy mogą chwalić wyniki swoich kolegów. Został stworzony z myślą o zwiększeniu szczęścia wśród robotników w celu zmniejszenia zużycia. Twórcy stworzyli „automatyczny ekran dla złych słów”, aby uniemożliwić pracownikom wysyłanie nieodpowiednich wiadomości, a także zawierali słowa związane z organizacją i warunkami pracy.

Dokument Amazona dotyczący programu stwierdza: „Dzięki wolnemu tekstowi ryzykujemy pisanie krzykliwych wiadomości, które wywołują negatywne uczucia między widzami a odbiorcami”. „Chcemy ograniczać treści, które można publikować, aby zapobiec negatywnym doświadczeniom rówieśników”.

Amazon powiedział Guardianowi, że proponowana aplikacja, jeśli zostanie uruchomiona, będzie sprawdzać tylko terminy „obraźliwe lub nękające”.

„Nasze zespoły zawsze zastanawiają się nad nowymi sposobami pomocy pracownikom w interakcji. Ten specjalny program nie został jeszcze zatwierdzony i może się znacznie zmienić lub nawet w ogóle nie zostać uruchomiony” – powiedziała w oświadczeniu Barbara M. Agrett, rzeczniczka Amazona. .

Agrett dodał: „Jeśli pojawi się w pewnym momencie, nie ma planów, aby tyle słów było wywoływanych do wyświetlenia. Jedynymi rodzajami słów, które mogą zostać wstrzymane, są słowa obraźliwe lub denerwujące, które mają chronić nasz zespół.”

Amazon rozpoczął zaciekłą kampanię przeciwko związkom. W Bessemer w stanie Alabama firma zmiażdżyła wysiłki mające na celu zorganizowanie sklepów detalicznych, hurtowych i sklepów ogólnospożywczych, bombardując pracowników wiadomościami antyzwiązkowymi i prowadząc kampanię na rzecz opóźnienia wyborów. Pracownicy dostali kolejną szansę na utworzenie związku w tym zakładzie po tym, jak Krajowa Rada ds. Stosunków Pracy stwierdziła, że ​​Amazon miał Naruszenie prawa pracy W pierwszych wyborach związkowych. Ale w zeszłym tygodniu okazało się, że pracownicy Bessemera po raz drugi odrzucają związek.

Pro-związkowi pracownicy na Bessemer i Staten Island domagali się dłuższych okresów odpoczynku i wyższych zarobków. Amazon, który zatrudnia w Stanach Zjednoczonych ponad milion osób, był wielokrotnie krytykowany za warunki pracy. W zeszłym roku ujawniona wewnętrzna notatka ujawniła, że ​​firma wiedziała, że ​​pracownicy dostawy zostali zmuszeni do: siusiu w butelki w trakcie pracy. Pracownicy powiedzieli, że nie mają innego wyjścia, jak tylko wypróżnić się w samochodach firmy, aby spełnić limity dostaw Amazona.

READ  Foton Energy zwiększa swój udział w polskiej spółce Lerta VPP