Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Amazon spodziewa się pierwszej straty od 2015 r., gdy zapasy spadną o 10% | Amazonka

Amazon poinformował w czwartek o swojej pierwszej stracie od 2015 r., ponieważ spowolnienie sprzedaży, rosnące koszty i inwestycja w firmę Rivian zajmującą się samochodami elektrycznymi zniweczyły zyski.

Wiadomość spowodowała spadek akcji Amazon o 10% w handlu po godzinach pracy.

Przychody giganta technologicznego wzrosły o 7% w pierwszym kwartale do 116,4 miliarda dolarów. Dla mnie ten sam kwartał W ubiegłym roku sprzedaż Amazon wzrosła o 44% do 108,5 miliarda dolarów. W kwartale stracił 3,8 miliarda dolarów w porównaniu z zyskiem w wysokości 8,1 miliarda dolarów w tym samym okresie ubiegłego roku.

Firma ostrzegła, że ​​w przyszłości może być więcej strat. W bieżącym kwartale Amazon spodziewa się dochodu operacyjnego między stratą 1 miliarda dolarów a zyskiem w wysokości 3 miliardów dolarów, w porównaniu do 7,7 miliarda dolarów w drugim kwartale 2021 roku.

Za stratę w dużej mierze odpowiadał udział Amazona w firmie Rivian zajmującej się samochodami elektrycznymi. Amazon jest właścicielem prawie 20 procent firmy i stracił 7,6 miliarda dolarów po udziałach w wypadku samochodu elektrycznego, spadając o ponad 50 procent.

„Pandemia i późniejsza wojna na Ukrainie przyniosły niezwykły wzrost i wyzwania” – powiedział Andy Gacy, dyrektor generalny Amazon.

Amazon był jednym z największych zwycięzców pandemii, odnotowując ogromny wzrost sprzedaży, ponieważ konsumenci przeszli do zakupów online, a firmy zwróciły się do Amazon Web Services (AWS), jednostki obliczeniowej w chmurze, aby prowadzić swoje firmy. Sprzedaż AWS wzrosła w ciągu kwartału o 37%.

Wraz ze wzrostem wskaźników szczepień przeciwko Covid-19 i spadkiem liczby hospitalizacji, kupujący wracają do używania cegieł i zaprawy murarskiej. Według Wydatki na kartę MasterCardMiesięczny raport z transakcji.

Amazon nie jest jedynym sprzedawcą internetowym, który odczuwa zmianę. Według danych Census Bureau udział zakupów detalicznych online spadł z 15,7% w drugim kwartale 2020 r. do 12,9% w ciągu ostatnich trzech miesięcy 2021 r. Ale jak pokazuje badanie Mastercard, sprzedawcy internetowi osiągnęli ogromne zyski w związku z pandemią. Handel elektroniczny Od marca 2019 r. do marca 2022 r. wzrosła o ponad 83% w porównaniu do 9,4% tempa wzrostu zakupów w sklepach stacjonarnych.

READ  EAM S Jaishankar rozmawia ze swoimi odpowiednikami z Polski i Portugalii

Firma napotyka dodatkową presję ze strony pracowników w całym kraju, którzy naciskają na wstąpienie do związków i negocjowanie wyższych płac, lepszych warunków pracy i świadczeń.

Na początku tego miesiąca pracownicy Amazona na Staten Island w stanie Nowy Jork, stał się pierwszym Głosować za związkiem w Stanach Zjednoczonych. głosów za ustanowieniem Unia w drugim obiekcie Amazon w Nowym Jorku, w poniedziałek, a regulatorzy twierdzą, że zostali zalani telefonami z innych placówek Amazona, aby pomóc im w tworzeniu związków.

„Dzisiaj, ponieważ nie ścigamy już fizycznych możliwości ani personelu, nasze zespoły koncentrują się wyłącznie na poprawie wydajności i efektywności kosztowej w naszej sieci realizacji zamówień. Wiemy, jak to zrobić i robiliśmy to już wcześniej. Może to zająć trochę czasu, zwłaszcza, gdy pracujemy nad ciągłą presją inflacyjną i łańcuchem dostaw, ale widzimy zachęcający postęp” – powiedział Gacy.