Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

AM Best potwierdza ratingi kredytowe Polskiego Towarzystwa Reasekuracji SA

AM Best potwierdza ratingi kredytowe Polskiego Towarzystwa Reasekuracji SA

Amsterdam – (drut roboczy) –lepszy poranek Potwierdził rating siły finansowej (FSR) na poziomie A- (doskonały) oraz długoterminowy rating kredytowy emitenta (ICR) na poziomie „a-” (doskonały) przyznany przez Polskie Towarzystwo Reasekuracji SA (Polskie Re) (Polska). Perspektywa dla tych ratingów kredytowych (ratingów) jest stabilna.

Ratingi odzwierciedlają siłę bilansu Polish Re, który AM Best ceni jako silną, a także jego odpowiednie wyniki operacyjne, ograniczony profil działalności oraz odpowiednie zarządzanie ryzykiem korporacyjnym (ERM). Ratingi odzwierciedlają również windę, którą Polish Re otrzymuje dzięki wsparciu swojej spółki dominującej, Fairfax Financial Holdings Limited (Fairfax), aw szczególności wyraźną gwarancję rodzicielską mającą zastosowanie do Polish Re. Ponadto Fairfax zapewnia wsparcie techniczne w takich obszarach, jak usługi rezerwacji, ochrona wykupu i zarządzanie inwestycjami.

Niezwykle wysoki poziom kapitału skorygowanego o ryzyko, mierzony przez Best’s Capital Adequacy Ratio (BCAR), konserwatywny i płynny portfel inwestycyjny oraz dobre generowanie kapitału wewnętrznego – wszystko to składa się na ogólną ocenę siły przez AM Best. Rezerwy Polish Re były historycznie zmienne i wynikały w dużej mierze z działalności Automotive Third Party Liability (OC) w Polsce, co negatywnie wpływa na wycenę bilansu spółki. Znaczący wzrost składki przypisanej brutto w 2019 i 2020 roku przyczynił się do wzrostu zmienności kapitalizacji spółki skorygowanej o ryzyko w tych latach. Jednak kapitalizacja skorygowana o ryzyko pozostaje na bardzo wysokim poziomie.

Ścisła dyscyplina ubezpieczeniowa Polish Re w ostatnich latach odwróciła trend historycznie niestabilnych wyników operacyjnych, o czym świadczy pięcioletnia średnia ogólna stopa na poziomie 98,1% (2016-2020). Głównym źródłem historycznej zmienności był portfel OC, który został oddany do użytku w 2014 roku. Spółka odnotowała zysk netto na poziomie 18,0 mln zł (5,5 mln USD) w 2020 roku (2019: 0,8 mln USD), co odzwierciedla łączny wskaźnik 97,5%. zdrowy dochód z inwestycji.

READ  Twitter pracuje nad przyciskiem edycji, ale twierdzi, że pomysł nie pochodzi od Elona Muska | Świergot

Polish Re korzysta ze swojej zróżnicowanej oferty portfelowej i wieloletniej obecności w Europie Środkowo-Wschodniej i WNP, a także z pozycji jedynej lokalnej firmy reasekuracyjnej w Polsce. Jednak reasekuracje są rozdrobnione, obejmują prawie 40 rynków, a ich pojawienie się jest ograniczone przez brak skali na danym rynku. W ostatnich latach firma wykazała się dużą ekspansją w agrobiznesie.

AM Best uważa, że ​​ERM Polish Re jest rozwinięty i adekwatny do profilu ryzyka i zakresu działalności firmy.

Niniejsza informacja prasowa dotyczy ratingów kredytowych publikowanych na stronie AM Best. Wszystkie informacje ratingowe związane z ujawnieniem i powiązanymi ujawnieniami, w tym dane biura odpowiedzialnego za wystawienie każdego z poszczególnych ratingów, o których mowa w niniejszym komunikacie, można znaleźć w AM Best’s Ostatnia aktywność w rankingu Strona internetowa. Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące wykorzystania i ograniczeń opinii o ratingach kredytowych, zobacz Przewodnik po najlepszych ratingach kredytowych. Aby uzyskać informacje na temat prawidłowego korzystania z ratingów kredytowych Best, wstępnych ratingów kredytowych Best oraz komunikatów prasowych AM Best, zobacz Przewodnik po prawidłowym korzystaniu z najlepszych ocen i ocen.

AM Best to globalna agencja ratingowa, wydawca wiadomości i dostawca analiz danych, specjalizujący się w branży ubezpieczeniowej. Firma z siedzibą w Stanach Zjednoczonych działa w ponad 100 krajach z biurami regionalnymi w Londynie, Amsterdamie, Dubaju, Hongkongu, Singapurze i Meksyku. po więcej informacji odwiedź www.ambest.pl.

Copyright © 2021 AM Best Rating Services, Inc. i/lub jej podmioty stowarzyszone. Wszelkie prawa zastrzeżone.