Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Alternus Energy finalizuje zakup energii słonecznej o mocy 24 MW w Polsce

1 kwietnia (obecnie odnawialne źródła energii) — Alternus Energy Group Plc OSE:ALT poinformował w czwartek, że sfinalizował zakup 11 megawatów elektrowni słonecznych w Polsce, kończąc tym samym większą akwizycję 24 megawatów.

To zwiększa moc operacyjną niezależnego producenta energii (IPP) z siedzibą w Dublinie w kraju do 88,6 MW.

Farmy fotowoltaiczne, każda o mocy 1 MW, zlokalizowane są w różnych częściach Polski. Działalność handlowa 11 megawatów rozpoczęła się w pierwszym kwartale tego roku w ramach 15-letnich kontraktów rządowych. Alternus Energy będzie odpowiedzialny za zarządzanie aktywami, podczas gdy jego jednostka, Uper Energy BV, zajmie się operacjami i konserwacją (O&M).

W grudniu Alternus sfinalizował przejęcie 13 megawatów od tego samego anonimowego dewelopera w Polsce. Transakcje zostały sfinansowane z emisji obligacji w listopadzie 2021 i marcu 2022.

Zakontraktowany rurociąg przekracza 350 MW, z czego 150 MW zostało zabezpieczonych z tym samym partnerem w zakresie rozwoju, co wspiera nasze zaangażowanie w długoterminowe partnerstwa na rzecz rozwoju. Vincent Brown, prezes i dyrektor generalny, powiedział: „Z niecierpliwością czekamy na kontynuację tej udanej współpracy i wkład w polskie wysiłki na rzecz dekarbonizacji.

Dołącz do naszego bezpłatnego codziennego biuletynu już teraz!

READ  Polska vs UE | Czasy finansowe