Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

All Blacks vs Ireland: Sam Whitlock, TJ Perinara chłoną lekcje narracji o klęsce

Irlandia zrobiła to z wielkim sukcesem, Anglia i RPA też nie znają innej drogi. Naciskaj na All Blacks na górze i jasne jest, że dobre rzeczy mogą się zdarzyć.

Dubliński „All Blacks” Ian Foster miał wiele do przemyślenia po drugiej i najbardziej wymownej porażce w 2021-29-20 z rąk genialnej irlandzkiej drużyny, która zdominowała Nowozelandczyków podczas kolejnego specjalnego wieczoru w Avivie. Stadion.

Irlandia poradziła sobie całkiem nieźle, grając swój najlepszy mecz rugby z piłką w ręku, zapewniając sobie trzecie zwycięstwo od 2016 roku przeciwko All Blacks. Są teraz jedyną drużyną na świecie, która może pochwalić się zwycięskim rekordem (3-2) przeciwko Nowozelandczykom w ostatnich pięciu testach.

Ardie Savea i napastnicy All Blacks nie zdołali dokonać poważnego przełomu przeciwko Irlandii w Dublinie.

Peter Morrison/AFP

Ardie Savea i napastnicy All Blacks nie zdołali dokonać poważnego przełomu przeciwko Irlandii w Dublinie.

Ale podstawa tego zwycięstwa i dwóch go poprzedzających, ogromny wysiłek Anglii w półfinale Pucharu Świata i sukcesy RPA w ostatnich latach, powstały, ponieważ byli w stanie wywierać stałą presję na All Blacks z przodu.

Czytaj więcej:
* Sfrustrowany trener All Blacks Ian Foster pochwalił „wytrwałość i dopracowanie” Irlandii
* All Blacks vs Ireland: Kolejne niespokojne, gdy mężczyźni Iana Fostera wycofują się w Dublinie
* Oceny piłkarzy All Blacks: inspirujący i celni napastnicy przewyższają Irlandczyków

Ian Foster All Blacks zdołał kontrolować zaledwie 33 procent ziemi i 39 procent przejęcia w Aviva wczesną niedzielę (NZT). Byli zmuszeni wykonać w sumie 238 odbiorów i przenieśli się na zaledwie 328 metrów, z niewielkimi możliwościami.

Osławieni odwiedzający napastnicy zostali całkowicie obezwładnieni, w wyniku czego ich plecy musiały bawić się resztkami. Zrób to, a dasz sobie jedną szansę na pokonanie zespołu, który nie zawsze ma wiele w swoim podręczniku Plan B.

Niezwykłe było też słyszeć takich osobistości, jak kapitan Sam Whitelock i półobrońca 78 Test TJ Perinara, lamentujących nad tym, co poszło nie tak pewnego wieczoru, kiedy Irlandczycy w dużej mierze radzili sobie z mężczyznami w czerni.

„Ukryli przed nami piłkę, więc przez długi czas byliśmy po stronie defensywnej” – wspominał Whitelock o wysiłku cichego napastnika All Blacks. Ciężko walczyli w grupie, ale osiągnęli sukces w wypadku, a na boisku Irlandczycy trzymali piłkę z nieomylną skutecznością.

Codie Taylor strzelił dobrą próbę, ale to nie wystarczyło dla All Blacks na Aviva Stadium w Dublinie.

Charles McQuillan / Getty Images

Codie Taylor strzelił dobrą próbę, ale to nie wystarczyło dla All Blacks na Aviva Stadium w Dublinie.

„Kiedy ją mieliśmy i kontrolowaliśmy, czuliśmy, że robimy dobre wypady. Ale potrzebowaliśmy po prostu więcej piłki. Ciężko jest wygrywać mecze testowe, gdy biwakujesz w swojej 22 drużynie i wykonujesz dużo odbiorów. musimy się poprawić”.

Perinara powiedział rzeczy Po meczu jego szef na wynos był o tym, jak Irlandczykom udało się sfrustrować All Blacks.

„Drużyny będą starały się utrzymać piłkę przeciwko nam”, odwrócił się numer 9, po prowadzeniu pełnych 80 w Avivie. „Kiedy mamy piłkę przez długi czas, bardzo trudno jest ją zatrzymać, więc najłatwiejszym sposobem na zatrzymanie naszego ataku jest prawdopodobnie dłuższe utrzymanie piłki.

Inne drużyny przyjrzą się temu, jak grała Irlandia, zobaczą, ile etapów przeszli, i pomyślą: „Człowieku, jeśli zdołamy odciągnąć piłkę od All Blacks, utrudnimy im wygraną gry piłkarskie.

„Będą inne lekcje, ale dla mnie ważne jest to, że drużyny dłużej utrzymają piłkę nad nami, więc musimy znaleźć sposób na odzyskanie piłki, a kiedy oni mają piłkę, jak możemy być lepsi?”

Napastnik Irlandii Kylan Doris przegrał w drugiej połowie z decydującą próbą przeciwko All Blacks w Dublinie.

Charles McQuillan / Getty Images

Napastnik Irlandii Kylan Doris przegrał w drugiej połowie z decydującą próbą przeciwko All Blacks w Dublinie.

Whitelock wyraził również frustrację, że nie byli w stanie dokonać niezbędnych poprawek po „przebiciu się przez burzę” dobrze w pierwszych czterdziestce i jakoś objęli prowadzenie 10-5 w foldach.

„Wspaniale, że mogliśmy to zrobić, ale potem musimy wystartować, stanąć z przodu i miejmy nadzieję, że wciśniemy ich do tablicy wyników” – powiedział. „Oczywiście, że nam to zrobili, a my nie skończyliśmy tak, jak chcieliśmy, i nie byliśmy kliniczni tak często, jak musieliśmy.

„Weszliśmy do pierwszej połowy w dobrej formie, mimo że zaabsorbowaliśmy dużą presję. To jest coś, na co musimy się przyjrzeć – jak możemy wtedy wywierać presję? wywierać nacisk na siebie.”

Perinara przypisuje Irlandczykom skuteczną grę w rugby i dobre wykorzystanie dużych uchwytów na piłki. Ale czuł też, że All Blacks prawie mieli swoich przeciwników tam, gdzie chcieli w przerwie, po wchłonięciu dużej presji.

A potem wydarzyła się zabawna rzecz. Pożądana odpowiedź, nawet oczekiwana, po prostu nie nadeszła. Czarni nie mieli planu B. Nie ma odwrotu.

To zaczyna się i kończy na atakujących. Z przerażającym francuskim na horyzoncie w ciągu tygodnia, odpowiedź jest teraz obowiązkowa.

Po meczu obie drużyny wymieniły się prezentami i życzeniami. The All Blacks wręczyli irlandzkiemu kapitanowi Johnny’emu Sextonowi dwie butelki czerwonego wina Kiwi, aby uczcić jego setne występy w teście w poprzednim tygodniu, a Irlandczyk odwzajemnił podobny hołd Beaudenowi Barrettowi. Irlandia wręczyła również All Blacks specjalną koszulkę w hołdzie Seanowi Winoyowi, która, jak powiedział Whitlock, zostanie przekazana rodzinie po powrocie do Nowej Zelandii.

READ  Mongoja pok. Szeremeta przez TKO w boksie wraca do El Paso