Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

All Blacks v Springboks: Bewden Barrett opowiada o swoim przerażającym upadku w teście Mbombela

Pewdie opowiada o strasznym niedzielnym wypadku i czeka na mecz w tym tygodniu w Ellis Park. Wideo / Wszyscy Czarni

Bewden Barrett ujawnił, że obawia się najgorszego, po tym jak pierwszy raz ruszył na murawę na stadionie Mbombela po przerażającym starciu podczas weekendowej przegranej All Blacks ze Springboks.

Barrett skoczył do rajdu w kopnięciu, zebranym wokół nóg przez szybką szarżę Kurta Lee Arendseya w 75. minucie zawodów. Wezwanie zobaczyło ciało Barretta wirujące w powietrzu, a gwiazda All Blacks nie mogła zrobić nic, by uniknąć lądowania głową naprzód na trawie poniżej.

Skrzydłowy Springboks otrzymał czerwoną kartkę za przewinienie, a następnie został zawieszony na cztery mecze.

W rozmowie z dyrektorem mediów zespołu Barrett opowiedział o incydencie.

„To była dość duża kraksa i od razu pomyślałem o najgorszym; zwłaszcza gdy byłem na ziemi i – nie pamiętam kto to był – kazał mi się nie ruszać” – powiedział.

„Nie było, dopóki (lekarz) nie przyszedł i zapytał mnie: „Czy możesz poruszać palcami? Palcami u nóg?” – Tak mi ulżyło, że zdałem te testy, że w końcu usiadłem i mogłem wyjść i iść dalej.

„Ale przez minutę był okres strachu, kiedy myślisz o najgorszym. To jest takie przerażające, kiedy cofasz się o krok i zauważasz, że spadasz na głowę i ramiona.

„To część gry; rozumiem to. Za każdym razem, gdy podnosimy się, aby zdobyć wysoką piłkę, musimy być odważni. Czasami ścigający nie robią tego dobrze. Mają zamiar wstać, ale odkrywają, że biegną osobiście, co wydarzyło się w weekend”.

Bewden Barrett wylądował jako pierwszy po zderzeniu z Kurtem Lee Arendsayem.  Zdjęcie: BackpagePix/Photosport
Bewden Barrett wylądował jako pierwszy po zderzeniu z Kurtem Lee Arendsayem. Zdjęcie: BackpagePix/Photosport

Barrett przyznał, że była to część gry Springboks, której All Blacks spodziewali się, ponieważ strona południowoafrykańska lubi atakować konkurencyjnymi wysokimi kopnięciami z buta Handre Pollarda.

Zrobili właśnie to. Arendse strzelił pierwszą próbę meczu w pierwszej połowie jednym z tych kopnięć, których nie zneutralizowała drużyna z Nowej Zelandii, podczas gdy szybki skrzydłowy również miał wątpliwą kolizję z linebackerem All Blacks Jordie Barrettem. W meczu, kiedy obaj rywalizowali o wysoką piłkę.

READ  NRL 2021: St George Illawarra Dragons, Anthony Griffin, trener niezadowolony z wezwania na bark

„To coś, czego oczekujemy od Republiki Południowej Afryki, jeśli chodzi o wysokie kolizje piłek i rywalizację. Nie sądzę, żeby cokolwiek zmienili; będą chcieli, aby to było prawdziwe zawody. My” Nadal będę odważny i się obudzę; będziemy musieli, zgodnie z obecnymi przepisami, zlecić naszej eskorcie zrobienie czegoś zgodnie z przepisami, aby odpowiednio powstrzymać tego prześladowcę. Legalne ustawienie dobrej linii i pozwolenie kolizji w powietrzu.

„Relief to mało powiedziane”.