All Black Sevens stawiają czoła Argentynie, aby obronić tytuł mistrza świata w Los Angeles

Nowa Zelandia przetrwała wielki powrót Argentyny, aby wygrać finał Pucharu Świata 7s 22-12 w Los Angeles tego popołudnia.

Oznacza to, że od zeszłego roku obronili tytuł w Los Angeles i powiększyli przewagę w czołówce ligowej tabeli.

All Blacks Sevens wyglądali na niemal bezproblemowych, prowadząc 17-0 do przerwy dzięki swojej zwykłej fizyczności w przerwie i umiejętności karania błędów przeciwników.

Moses Liew wyprzedził argentyńskiego tempomata Marcosa Monetę w pierwszej próbie Nowej Zelandii – miał rzut rożny na jednego z najszybszych mężczyzn w grze – gdy Leroy Carter strzelił gola z prostego ruchu pod koniec pierwszej połowy.

Błąd Nowej Zelandii pozwolił Argentynie wdrapać się na górę i zagrozić swojej linii po przerwie, ale zamiast grać bezpiecznie, All Blacks Sevens zaatakowali i opłaciło się to Carterowi, zawodnikowi meczu, który pokazał swoją szybkość w zdobyciu bramki prawo. .

Argentyna rozpoczęła drugą połowę w znacznie lepszej formie, wygrywając i utrzymując posiadanie piłki, a Nowa Zelandia zapłaciła próbami Tobiasa Wade’a i Agustina Fragi, aby zmniejszyć deficyt do 17-12.

Z biegiem czasu wyglądało na to, że All Blacks Sevens mogli zostać ukarani za faul Joe Webbera po obiecującej przerwie z Akuila Rokolisoa, ale ostatecznie przejęli grę w sposób godny podziwu.

Błąd Argentyny polegający na wznowieniu próby Fragi pozwolił Nowej Zelandii przebić się w środku pola, aby wykorzystać więcej czasu, a oni po prostu utrzymywali posiadanie przez resztę czasu, pokaz precyzji i opanowania, który doprowadził do próby Brady’ego Rusha.

Był to czwarty finał Pucharu Nowej Zelandii w tym sezonie, a zwycięstwo pozwoliło im pomścić porażkę z Argentyną, która zakwalifikowała się, pokonując Fidżi 20-17 w półfinale, w tym samym punkcie w Hamilton w styczniu.

Nowa Zelandia dotarła do finału po półfinałowym zwycięstwie nad Australią 33:17. Wcześniej w ćwierćfinale pokonali Wielką Brytanię 24:12.

READ  Marnus Labuschagne robi mnóstwo, by śledzić podwójne stulecie dla Australii przeciwko Windies

Oznacza to, że wczorajszego pierwszego dnia turnieju nie zapłacili ceny za przegraną grupy z Samoa.