Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Aldi planuje polski atak na 1000 sklepów

Shutterstock.com

Aldiego Nord wiąże duże nadzieje ze swoją polską spółką zależną: niemiecki dyskont chce otworzyć do 600 sklepów w ciągu najbliższych pięciu lat i zamierza zwiększyć liczbę sklepów z około 200 do 1000 w ciągu dziesięciu lat. Co ciekawe, wzrost ten może częściowo przybrać formę przejęć.

Przyspiesza

Aldi działa w Polsce od 2008 roku, ale przeciwnik postanowił przyspieszyć ekspansję w kraju. Podczas gdy w Polsce wzrost w ciągu ostatnich kilku lat wynosił kilkadziesiąt, zakłada się, że w ciągu najbliższych pięciu lat będzie otwieranych ponad sto sklepów rocznie. polski aldi Budżet na ekspansję znacznie wzrośnie, takie jak raporty o lokalnych firmach. Prezes Aldi Polska Wojciech Łubieński mówi, że przyspieszenie ekspansji rozpocznie się już wkrótce, a dziesiątki sklepów zostaną otwarte już w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Do 2032 roku Aldi ma nadzieję mieć w kraju tysiąc sklepów, głównie własnymi środkami, ale „jesteśmy gotowi na przejęcia, gdy nadarzy się okazja” — wyjaśnia Obinski. Discount niedawno otworzył drugie polskie centrum dystrybucyjne i ma dwa kolejne w przygotowaniu, aby ułatwić oczekiwany wzrost.

bądź na bieżąco

Otrzymuj nasze bezpłatne biuletyny i nigdy nie przegap najnowszych wiadomości ze sprzedaży detalicznej.

Aldi Nord wiąże duże nadzieje ze swoją polską filią: niemiecki dyskont chce otworzyć do 600 sklepów w ciągu najbliższych pięciu lat i zamierza zwiększyć liczbę sklepów z około 200 do 1000 w ciągu dziesięciu lat. Co ciekawe, wzrost ten może częściowo przybrać formę przejęć.

READ  „Mamy tu cały świat”: polski hostel przyjmuje obcokrajowców z Ukrainy | globalny rozwój