Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Alam Konisek, alpinista, który będzie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich 2021

Polska — Aluminka przełajowa i lekkoatletyczna z Zachodniego Kolorado, Alija Konisek, kontynuuje swoją karierę wyścigową po studiach, biorąc udział w biegu na 3000 m z przeszkodami kobiet o ojczystej Polsce na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku.

Pierwsza runda biegu na 3000 m z przeszkodami kobiet ma się odbyć w niedzielę 1 sierpnia na Stadionie Olimpijskim.

Na Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce (Polskie Tory Olimpijskie) Koneczek pobiegł w biegu indywidualnym w czasie 9 minut 27,79 sekundy, ustawiając kadrę olimpijską i zajmując drugie miejsce za siostrą Anetą Koneczek (9:25,98 PR). Przez trzy semestry Anetta biegała dla alpinistów, gdzie pięć razy była Amerykanką, zanim przeniosła się na University of Oregon.

W ciągu pięciu lat spędzonych na University of Western Colorado Alija Konisek była dziewięciokrotnym mistrzem kraju i piętnastokrotnym All-American. Stając się jednym z najbardziej utytułowanych alpinistów wszechczasów. Wcześniej był rekordzistą NCAA Division II w biegu na 3000 m z przeszkodami, osiągając najlepszy czas w college’u 9: 47,72.

Od ukończenia studiów wiosną 2019 roku Alija kontynuuje treningi i rywalizację na najwyższym poziomie. Obecnie jest sportowcem biegowym, trenuje online w ramach partnerstwa Saski Endurance. Największe zwycięstwo Aliji po studiach nastąpiło, gdy wygrała bieg z przeszkodami na 3000 m kobiet na Światowych Igrzyskach Uniwersyteckich, zajmując piąte miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy, 28. w Mistrzostwach Świata IAAF i 17. w Mistrzostwach Europy.

Alija będzie teraz reprezentował swoją rodzimą Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku.

READ  Marksista: Latvia Drive ERC jest lepszy niż polska platforma - FIA ERC