AKTUALNOŚCI NA ŻYWO: Igrzyska Olimpijskie w Tokio, 3 sierpnia – Lisa Carrington walczy o podwójne złoto, Burling i Tuck bronią korony olimpijskiej, David Neka walczy o medal

Jednak w tych grach wiele legend sportowych zostało odsuniętych w erze po COVID.

Burling i Tuke również zajmują to miejsce, po sześciu tytułach mistrza świata w rankingu 49, złocie olimpijskim w Rio 2016 i srebrze w Londynie 2012 i oczywiście dwóch udanych kampaniach w Pucharze Ameryki z drużyną z NZ.

Poniedziałkowe wyścigi o medale zostały przełożone z powodu niesprzyjających warunków pogodowych, ale mają cztery punkty przewagi nad finałem o dwa punkty i mogą pokonać tylko najbliższego zawodnika, aby zapewnić zwycięstwo.

Kolejnym bokserem walczącym dziś o medale jest bokser David Nika, który zdobył co najmniej brązowy medal, ale mógł awansować do złotego lub srebrnego medalu, pokonując rosyjskiego muzułmanina Gadzhimagomedova, którego wcześniej pokonał.

wtorek, 2 sierpnia

lekkoatletyka

Bieg wstępny mężczyzn na 1500 m – Sam Tanner 12:16 Nowa Zelandia, Nick Willis 12:27 Nowa Zelandia

Turnieje kwalifikacyjne do pchnięcia kulą, mężczyźni – Jacko Gill 22:15 Nowej Zelandii i Tom Walsh 11:40 Nowej Zelandii

Młot kobiet – finał – Julia Ratcliffe, 23:35 czasu nowozelandzkiego

boks

Półfinał wagi ciężkiej, mężczyźni – David Nika – Muslim Gadzhimagomedov (Chiny) 15:18 Nowa Zelandia

spływ kajakowy

K1 200, kobiety – półfinały i finał – Lisa Carrington 12:30 i 14:37 NZ

K2500, kobiety – półfinał – Teneale Hatton i Alicia Hoskin 13:23 i 15:46 Nowa Zelandia

K2500, kobiety – półfinały – Lisa Carrington i Caitlin Regal 13:30 NZ i 15:46 NZ

Kolarstwo

Runda pierwsza i finały w pościgu za żeńskimi drużynami – Briony Botha, Rashley Buchanan, Holly Edmundston i Jimmy Nielsen 18:30 i 20:05 w Nowej Zelandii

Sprint, mężczyźni – kwalifikacje — Sam Dakin, Ethan Mitchell, Sam Webster 18:58 czasu nowozelandzkiego

Pościg drużynowy mężczyzn — 1. runda — Aaron Jett, Reagan Gough, Jordan Kirby, Campbell Stewart i Corbin Strong 19:36 Nowa Zelandia

READ  Igrzyska Olimpijskie na żywo w Tokio, dzień 7: Bokser wagi ciężkiej David Nika dąży do medalu