Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

AKTUALIZACJE NA ŻYWO: Joseph Parker vs Joe Joyce – czas rozpoczęcia głównego wydarzenia, dolna walka o karty, kursy, transmisja na żywo i sposób oglądania

AKTUALIZACJE NA ŻYWO: Joseph Parker vs Joe Joyce – czas rozpoczęcia głównego wydarzenia, dolna walka o karty, kursy, transmisja na żywo i sposób oglądania

Joe Joyce (z prawej) kontra Joseph Parker podczas wakujących mistrzostw świata wagi ciężkiej WBO. Obraz/Getty Obrazy

Kariera bokserska Josepha Parkera spada dziś w nieznane po tym, jak przegrał prowizoryczny mecz o mistrzostwo wagi ciężkiej WBO przez nokaut z Joe Joyce’em w Manchesterze.

Trzecia porażka 30-latka i pierwsza porażka przez KO stawia go w trudnej sytuacji wagi ciężkiej, a Joyce ma teraz prawo być następną w kolejce przeciwko Oleksandrowi Usykowi o tytuł WBO World Title.

Nadchodzi więcej…

Co się dzieje?

Joseph Parker wraca na ring po raz pierwszy od grudnia, w niedzielę rano zmierzy się z Brytyjczykiem Joe Joyce’em na Manchester Arena.

To walka, która nadchodziła od dłuższego czasu. Chociaż pojawiły się sugestie, że Joyce będzie następna dla Parkera na początku 2022 roku, minęły miesiące, zanim obie strony zdołały dojść do porozumienia i podpisać kontrakty.

To ogromna walka w kontekście wagi ciężkiej, z obowiązkowym pretendentem do tytułu WBO, Ołeksandrem Usykiem, przeciwko byłemu mistrzowi Parkerowi. W zeszłym miesiącu stawka została ponownie podniesiona, ponieważ WBO zgodziło się na udział w tymczasowych mistrzostwach wagi ciężkiej.

Adres tymczasowy? Co to właściwie znaczy?

Którą masz godzine? Zasadniczo tymczasowy tytuł jest zastępczym pasem, gdy mistrz dywizji bierze udział i/lub jest niedostępny. Zasadniczo zwiększa zwycięzcę jako następny w kolejce do strzału o tytuł.

Usyk posiada tytuł WBO – jeden z jego znakomitych pasów – ale jego celem jest emocjonujące starcie z mistrzem WBC Tysonem Furym, który znalazłby niekwestionowanego mistrza wagi ciężkiej. Sugeruje się, że jeśli ten mecz się wydarzy, to będzie na początku przyszłego roku, co oznacza, że ​​Usyk będzie zajęty w najbliższej przyszłości. Pas WBO był na linii tylko dwa razy w ciągu ostatnich dwóch lat – w dwóch meczach między Usykiem i Anthonym Joshuą – a WBO uznało, że poziom aktywności jest zbyt niski i zgodził się umieścić tymczasowy pas na linii w ten weekend w wysiłek na rzecz zwiększenia aktywności właścicielskiej. Tak, tymczasowy tytuł można zdobyć/utracić jako pełny tytuł (patrz Dillian Whyte przeciwko Alexander Povetkin), co oznacza, że ​​jeśli sprawa Usyka i Fury’ego będzie kontynuowana, organizacja nadal może zarezerwować walki o tytuł.

READ  Projektant Ian Foster nadaje ton, gdy All Blacks wyjeżdżają do RWC

Usyk ostatnio mówił również o przejściu na emeryturę, jeśli mecz Furii nie połączy się, w którym to przypadku tymczasowy bohater zostanie ulepszony do pełnego bohatera. Tak więc ten tymczasowy pas zawiera wiele dobrych rzeczy.

Joyce ma klauzulę o jednostronnym rewanżu w swoim porozumieniu z Parkerem, więc jeśli Kiwi wygra, prawdopodobnie ponownie obroni tymczasowy tytuł przed końcem roku.

Kim jest Joe Joyce?

Zawodowo Joyce jest wschodzącą gwiazdą brytyjskiego boksu. Po zdobyciu srebra olimpijskiego w Rio w 2016 roku przeszedł na zawodowstwo w następnym roku i od tego czasu ustanowił rekord 14-0 z 13 wygranymi przerwami.

Joe Joyce wszedł do meczu z profesjonalnym rekordem 14-0.  Zdjęcie/Queensbury
Joe Joyce wszedł do meczu z profesjonalnym rekordem 14-0. Zdjęcie/Queensbury

Przy wzroście 198 cm i wzroście 204 cm jest wybitną postacią na ringu, wykorzystuje ten odcinek, a także mocno polega na wkłuciu. Lubi wykraczać poza to, ściskać przeciwnika i podpierać go linami, gdy głośność robi wszystko, co w jego mocy – próbując uderzyć przeciwnika w ciało i głowę, gdy próbują pracować na trochę przestrzeni.

Parker będzie jego pierwszym testem na poziomie elitarnym w dywizji. Do tej pory największym nazwiskiem w jego życiorysie był WBA (regularny) mistrz wagi ciężkiej Daniel Dubois i były pretendent do tytułu mistrza świata Carlos Takam – pokonując obu przez zatrzymanie.

Ale chociaż jest popularny w profesjonalnych szeregach, Joyce będzie najstarszym zawodnikiem w niedzielę. W wieku 37 lat jest siedem lat starszy od Parkera, chociaż Kiwi ma pięć lat – i 18 walk – więcej niż jego brytyjski odpowiednik w boksie zawodowym.

Jak te dwie rzeczy się pokrywają?

Parker ma przewagę szybkości i doświadczenia. Joyce, Tom. Wszystko w tym meczu zależy od tego, który bokser może dyktować akcję.

Dla Parkera kluczem będzie ciągły ruch; Rzucił się na strzelnicę, oddał kilka strzałów, po czym znów się poruszył, by utrzymać Joyce na palcach. Podczas gdy w ostatnich walkach wykazał chęć rzucania większej liczby kombinacji w biegu, Joyce chce pchnąć do przodu ciosem. Gdyby musiał gonić za Parkerem, może to być dla niego trudny spacer.

READ  NRL: Warriors odbijają się od Broncos

W tym samym sensie, gdyby Parker nie był energiczny i czujny, pozwolił sobie przeciwstawić się Joyce lub stał się zbyt chciwy na strzały, które mógł wylądować w pomieszczeniu, Brytyjczyk prawdopodobnie odniósłby wiele sukcesów dzięki regularnemu wyrzucaniu ciosów, rzucaniu rozmiar, gdy jego przeciwnik był w złym umiejscowieniu i testowaniu zbiornika gazu.

Taśmy Opowieść: Parker | Joyce

Rekord: 30-2 | 14-0
Wiek: 30 | 37
Wysokość: 193 cm | 198 cm
Zasięg: 193 cm | 204 cm
Wygrane przez KO: 21 | 13

Kiedy to jest?

Praca zaczyna się dla nas w niedzielę rano w Nowej Zelandii. Karta zaczyna się o 6 rano, ale główne wydarzenie (tak, Parker vs. Joyce) ma trwać około 10:30.

Joseph Parker nie może się doczekać powrotu na szczyt wagi ciężkiej.  Zdjęcie/Queensbury
Joseph Parker nie może się doczekać powrotu na szczyt wagi ciężkiej. Zdjęcie/Queensbury

Inne mecze na karcie to zunifikowana walka wagi piórkowej pomiędzy Amandą Serrano i Sarah Mahfouz, podczas gdy Michael Magnesi broni tytułu super wagi piórkowej przeciwko Anthony’emu Kakasowi.

Jak mogę to zobaczyć?

Mecz jest dostępny w systemie pay-per-view w Sky Arena i Sky Sport Now za 39,95 USD. The Herald będzie prowadzić bloga na żywo z głównym wydarzeniem, które rozpocznie się około 10:15 na nzherald.co.nz.

Zakładka kursy

Joseph Parker 2,50 zł
Joe Joyce 4,44 zł
Wylosuj 19$