Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Aktualizacja ATAGI po cotygodniowym spotkaniu w sprawie COVID-19 – 25 maja 2022

Data wysłania:

27 maja 2022

grupy docelowej:

publiczność

Zalecenia dotyczące najnowszych aktualizacji

Ostatnie rozważania ATAGI

W środę 25 maja 2022 r. ATAGI spotkało się, aby rozważyć najnowsze wydarzenia dotyczące szczepień przeciwko COVID-19. Na dzień 23 maja 2022 r. Ponad 58 milionów dawek szczepionek przeciw COVID-19 podawanych w Australii.

Po dokładnym zbadaniu krajowych i międzynarodowych dowodów dotyczących stosowania szczepionek przeciw COVID-19, dawek przypominających i epidemiologii, ATAGI zaleciło rozszerzenie programu wdrażania dawek przypominających COVID-19. Zimowa dawka przypominająca jest teraz zalecana dla osób w wieku od 16 do 64 lat, które:

  • stan chorobowy, który zwiększa ryzyko ciężkiej choroby COVID-19; A
  • Niepełnosprawność ze znacznymi lub złożonymi potrzebami zdrowotnymi lub licznymi chorobami współistniejącymi, które zwiększają ryzyko słabych wyników leczenia COVID-19.

Rząd Australii przyjął to zalecenie i zmiana ta będzie obowiązywać od poniedziałku 30 maja 2022 r.

Podstawowym celem australijskiego programu szczepień przeciw COVID-19 jest zmniejszenie ryzyka poważnych chorób, w tym hospitalizacji i zgonu, spowodowanych COVID-19.

W związku z tym ATAGI zaleciło tę zmianę, aby zapewnić osobom najbardziej narażonym na wystąpienie ostrej choroby najlepszą możliwą ochronę w miesiącach zimowych.

Zdrowym osobom w wieku od 16 do 64 lat, które nie mają czynnika ryzyka poważnej choroby i które otrzymały trzy dawki szczepionki COVID-19, nie zaleca się otrzymywania zimowej dawki przypominającej w tym czasie. Dotyczy to pracowników służby zdrowia i kobiet w ciąży, które nie mają innych czynników ryzyka.

Osoby, które zasługują na zimową dawkę, ale niedawno zostały zakażone wirusem COVID-19, powinny opóźnić zimową dawkę przypominającą do 3 miesięcy po zakażeniu.

ATAGI nadal podkreśla znaczenie bycia na bieżąco ze szczepionkami COVID-19 poprzez otrzymanie początkowego kursu i dawki przypominającej, z trzema dawkami zapewniającymi ochronę przed ciężkimi chorobami, hospitalizacją i śmiercią zdrowych ludzi.

READ  Ostrzeżenie przed burzą geomagnetyczną, z rozbłyskiem słonecznym, który ma dziś uderzyć bezpośrednio w Ziemię | nowości naukowe i technologiczne

ATAGI będzie nadal monitorować modelowanie choroby i epidemiologię COVID-19 i może zalecić szersze szczepienia w celu zwalczania szybkiego wzrostu przenoszenia choroby w przyszłości, jeśli zajdzie taka potrzeba.

ATAGI zaleca również, aby każdy mieszkaniec Australii w wieku powyżej 6 miesięcy otrzymał szczepienie przeciw grypie. Szczepionki przeciw grypie można podawać w tym samym czasie, co szczepionki COVID-19 i nie należy ich opóźniać.

Dowody na dawki przypominające dla dzieci w wieku 12-15 lat i długoterminowy wpływ szczepień na COVID

W ramach regularnego przeglądu istniejących zaleceń, ATAGI rozważyło nowe dane dotyczące obciążenia chorobą COVID-19 (korzyści ze szczepienia), ryzyka skutków ubocznych (ryzyka szczepień), zaleceń międzynarodowych i niepewności w obecnych dowodach dotyczące zwiększonego stosowania COVID-19 u osób w wieku od 12 do 15 lat.

Firma ATAGI przyjrzała się również informacjom dotyczącym przedłużających się objawów po COVID-19 (znanym również jako długi COVID) oraz wpływu szczepień na długotrwały COVID.

ATAGI będzie kontynuować przegląd wszystkich dostępnych i pojawiających się dowodów dotyczących przedłużonego stosowania szczepionek COVID-19 i COVID.

Bieżący przegląd zdarzeń niepożądanych i informacji dotyczących bezpieczeństwa

TGA Raport tygodniowy Zawiera szczegółowy podział zdarzeń niepożądanych po szczepieniu, w tym wskaźniki występowania zapalenia mięśnia sercowego i osierdzia w Australii.

Najnowsze zasoby i dane

Więcej informacji można znaleźć w następujących zasobach:

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Departamentu Zdrowia, gdzie znajdują się zasoby zarówno dla świadczeniodawców, jak i dla pacjentów.