Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Aktorska przyszłość gwiazdy Pucharu Świata, Robbiego Toye’a, stoi pod znakiem zapytania

Najbliższa przyszłość Robbiego Toye’a, jednej z gwiazd Black Ferns podczas ich ostatniego triumfu w Pucharze Świata, pozostaje wątpliwa.

Toye, lat 31, nie będzie dostępna na starcie Super Rugby Aupiki, który rozpocznie się w przyszłym miesiącu, ponieważ nie zdecydowała jeszcze, co dalej w swojej karierze.

Zamiast tego będzie komentować Sky Sports, rolę, którą pełniła w przeszłości.

W listopadzie Tui zostało wymienione jako „do potwierdzenia”, kiedy nazwano skład Chiefs Manawa, a rzecznik rugby w Nowej Zelandii potwierdził, że nie weźmie udziału w Super Rugby Aupiki po tym, jak zrobił to w zeszłorocznych inauguracyjnych zawodach.

Jej menadżer, Dan Singh, powiedział Stuffowi, że nie podjęto żadnych „ważnych decyzji” dotyczących jej przyszłości i że jest „bardzo podekscytowana” powrotem do komentowania.

W zeszłym roku Toye odeszła z programu siódemek w Nowej Zelandii, aby skupić się na stworzeniu składu Black Ferns World Cup i mogło być lepiej, niż mogła się spodziewać.

Skrzydłowa, która grała również jako obrońca podczas turnieju, Tui szybko stała się niezastąpiona, a jej charyzma poza boiskiem przyciągnęła legiony nowych fanów do gry.

Jedną z najbardziej pamiętnych części dramatycznego zwycięstwa Czarnych Paproci nad Anglią w finale była przemowa Tui wygłoszona po meczu do kibiców Eden Park.

Jednak pomimo sugestii o nieco gorzkim odejściu z Black Ferns Sevens, Tui nie zamyka drzwi na powrót, a przyszłoroczne mistrzostwa Sevens na igrzyskach olimpijskich w Paryżu mogą być celem.

15. Mistrzostwa Świata w Anglii w 2025 roku mogą być też na jej liście rzeczy do zrobienia.

W zeszłym roku Tui zdobyła nagrodę World Rugby Player of the Year i powiedziała w swoim przemówieniu podczas wieczoru rozdania nagród w Monako: „To niesamowite być tutaj, to wir, jestem taka dumna z Nowej Zelandii. zaszczyt wygrać tę nagrodę, w wieku 27 i pół roku, myślę, że ustanowiłem rekord debiutanta”.

READ  „Nie do standardów”: Wellington Phoenix przegrywa trzeci z rzędu mecz A-League

Dyrektor generalny i występ w Nowej Zelandii Rugby, Chris Lindrum, powiedział w listopadzie o zaangażowaniu Tui w Super Rugby: „Dajemy jej trochę czasu po bardzo gorączkowym roku na Mistrzostwach Świata w Rugby, aby zdecydowała, co chce robić w przyszłości”.

Zapytany, czy oznacza to potencjalny powrót do Siódemek, odpowiedział: „Poświęca trochę czasu, aby pomyśleć o odpowiednim kolejnym kroku w swojej karierze. Może to być Siódemki i oczywiście pozostało jeszcze 15 sekund. „