Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Akcje Wall Street spadają przed ostatnim dniem handlowym w roku

Akcje Wall Street spadają przed ostatnim dniem handlowym w roku

Akcje amerykańskie spadły później w czwartek po południu, ponieważ inwestorzy w okresie świątecznym przetrawili nowe dane o zatrudnieniu i zastanawiali się nad perspektywami na nadchodzący rok.

Indeks blue chipów S&P 500 na Wall Street wzrósł o 0,3 procent wcześniej w ciągu dnia handlowego, po wzroście o 0,1 procent do 1. Rekord wysokiego zamknięcia Środa. Jednak obniżka późnym popołudniem spowodowała, że ​​indeks znalazł się w strefie ujemnej, spadając w ciągu dnia o 0,4 procent.

Akcje dużych firm technologicznych i energetycznych spadły, chociaż ceny ropy Brent wzrosły o 0,4 procent do 79,23 USD. Zaawansowany technologicznie indeks Nasdaq Composite spadł o 0,2 procent.

Dane o zatrudnieniu opublikowane w czwartek pokazały, że w ciągu siedmiu dni do 25 grudnia w Stanach Zjednoczonych wpłynęło 198 000 wniosków o świadczenia, czyli o 8 000 mniej niż w poprzednim tygodniu. Według Departamentu Pracy USA, czterotygodniowa średnia ruchoma wyniosła 199 250, najniższy poziom dla tej średniej od października 1969 roku.

„Właśnie tak [jobless] Dane dotyczące roszczeń wracają do stanu ze stycznia 2020 r., napisał Peter Bokvar, dyrektor ds. inwestycji w Bleakley Consulting Group. Zauważył jednak, że pracodawcy wciąż mają trudności z zatrudnianiem pracowników, przewidział, że miara dźwigni między pracodawcami a pracownikami będzie „nadal skłaniać się ku tym drugim”.

Operatorzy statków wycieczkowych również przesunęli się w niższy czwartek po ogłoszeniu przez Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom ostrzegające podróżnych, aby unikali rejsów bez względu na stan szczepień. Norwegian Cruise Line Holdings spadł o 2,6 procent, podczas gdy Carnival Inc spadł o 1,3 procent.

Po drugiej stronie Atlantyku europejski indeks Stoxx 600 wzrósł o 0,1 proc., po zamknięciu w środę o 0,1 proc. Indeks FTSE 100 w Londynie zamknął się o 0,2 proc. niżej, dodając 0,7 proc. w poprzedniej sesji, kiedy ponownie otworzył się po świętach Bożego Narodzenia. Francuski CAC 40 i niemiecki DAX dodał 0,2 proc.

READ  Hyundai Engineering wybrany preferowanym wystawcą w „Projekcie rozbudowy olefin PKN Polska”

W Azji Hang Seng z Hongkongu wzrósł o 0,1 proc., a Nikkei 225 z Tokio spadł o 0,4 proc.

Chociaż przypadki Covid wzrastają w większości części świata, inwestorzy zauważyli wstępne badania sugerujące, że wysoce zakaźny wariant koronawirusa omicron może prowadzić do Zmniejszony wskaźnik przyjęć do szpitala Wśród zakażonych pacjentów poprzednich szczepów.

„Rynki odzwierciedlają nową rzeczywistość, w której Covid jest tutaj, aby pozostać, choć na naszych warunkach bardziej niż ich”, powiedział Kevin Philip, dyrektor zarządzający w Bel Air Investment Advisors. „Moim zdaniem w przyszłym roku czeka nas mniej świata dotkniętego przez Covid i powrót do normalności”.

Jednak dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus ostrzegł w środę, że „przypadki tsunami”, argumentując, że wysoka przenośność Omicron może „zwiększyć hospitalizację i śmiertelność”.

Francja w środę odnotowała najwyższą liczbę codziennych infekcji od początku pandemii, podczas gdy liczba potwierdzonych przypadków w Wielkiej Brytanii wzrosła do rekordowych 183 000. Według danych z Johns Hopkins University siedmiodniowa średnia krocząca w Stanach Zjednoczonych wzrosła we wtorek powyżej 265 tys.

Na rynkach długu rządowego rentowność amerykańskich 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 0,05 punktu procentowego do 1,50 procent. Rentowności poruszają się odwrotnie do cen obligacji.

Tymczasem przy lekkim obrocie świątecznym kontrakty terminowe były skorelowane z hurtową ceną gazu w Europie Do 12 procent do 84,90 euro za godzinę.

Bez hedgingu – rynki, finanse i silna opinia

Robert Armstrong wyjaśnia najważniejsze trendy rynkowe i omawia, jak reagują na nie najlepsze umysły na Wall Street. Udział tutaj Aby wysyłać newsletter bezpośrednio do skrzynki odbiorczej w każdy dzień tygodnia