Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Akcje Tesli poszybowały w górę po tym, jak producent wprowadził rekordową liczbę pojazdów

Akcje Tesli poszybowały w górę po tym, jak producent wprowadził rekordową liczbę pojazdów

Akcje Tesli wzrosły w poniedziałek po tym, jak producent samochodów elektrycznych pobił własne rekordy produkcji i dostaw w ostatnich miesiącach ubiegłego roku.

Firma zlekceważyła problemy z łańcuchem dostaw i inne kwestie, aby przekazać klientom kluczyki do ponad 308 000 pojazdów w czwartym kwartale, wysyłając swoje zapasy nawet o 10 procent na wczesnym etapie handlu.

Wybuchowa liczba, ogłoszona w niedzielę, zamyka rok, w którym była Tesla Zhakowany Wąskie gardła i szybko rosnąca produkcja w zakładzie w Chinach zbliżają się do miliona rocznej sprzedaży samochodów.

Rosnące zaufanie do zdolności producenta do przetrwania rosnącego bólu przy jednoczesnym osiąganiu wygodnych marż zysku podniosło wartość giełdy o jedną trzecią w 2021 r., do Ponad 1 bilion dolarów.

Poniedziałkowy skok akcji pchnął wartość rynkową Tesli do 1,15 biliona dolarów.

Według FactSet, dostawy Tesli w czwartym kwartale były około 40 000 razy wyższe niż średnie szacunki analityków z Wall Street. Dobre wyniki sprawiły, że łączne dostawy w 2021 r. wyniosły 936 172, w porównaniu z 499 550 rok wcześniej.

Niedobór półprzewodników Inne ograniczenia podaży dotknęły niektórych producentów samochodów w zeszłym roku, spowalniając produkcję.

Przemawiając w październiku do inwestorów, Zach Kirkorn, dyrektor finansowy Tesli, powiedział, że niedobór uniemożliwił firmie prowadzenie fabryk z pełną wydajnością i duży skok W produkcji w pierwszych dziewięciu miesiącach roku „było to bardzo trudne do osiągnięcia”.

Pomimo tych przeszkód, Tesla nadal przekraczała rekordową wielkość produkcji w zeszłym kwartale, z 305 840 nowych pojazdów zjeżdżających z linii produkcyjnych, co stanowi wzrost o 68 000 w porównaniu z poprzednimi trzema miesiącami.

Liczba 308 600 nowych pojazdów dostarczonych klientom w czwartym kwartale była o 28% wyższa niż poprzedni rekord ustanowiony w trzecim kwartale. Wzrósł również o 71 procent w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

W związku z tym, że dwa nowe zakłady rozpoczną w tym roku zwiększenie produkcji, Wall Street spodziewa się kolejnego skoku sprzedaży, a dostawy Tesli mają osiągnąć 1,42 miliona.

READ  Sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii gwałtownie spada; Wall Street, wzrost FTSE – tak jak to się stało | Praca

Dzieje się tak pomimo opóźnień w niektórych planowanych modelach firmy, z jej wielkością produkcji elektroniczna ciężarówka Dostawa pickupa jest opóźniona do 2023 roku i nie ma docelowych dat dostawy dla półciężarówki i nowej wersji oryginalnego Roadstera.

Dodatkowe reportaże Joe Rennisona w Nowym Jorku.