Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Agencja Michigan: Oddział firmy ostatnie miejsce odkrycia ptasiej grypy | Wiadomości, sport, praca

LANSING – Stanowy Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformował w sobotę, że ptasia grypa została potwierdzona w stadzie drobiu na podwórku hrabstwa South Central Michigan Branch.

W sobotę agencja poinformowała, że ​​po dochodzeniu przeprowadzonym przez agencję laboratorium diagnostyki weterynaryjnej Michigan State University wykryło wysoce zjadliwą ptasią grypę w niekomercyjnym stadzie.

Agencja poinformowała, że ​​zarażone stado zawierało około 20 ptaków różnych gatunków. Budynki są poddawane kwarantannie, a ptaki będą niszczone, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się chorób.

„W miarę postępu migracji dzikich ptaków i rozprzestrzeniania się wirusa nie jest zaskoczeniem, że w lokalnych stadach w całym stanie wykrywa się coraz więcej przypadków wysoce zjadliwej ptasiej grypy” – powiedziała w komunikacie prasowym stanowa weterynarz, dr Nora Wineland.

Departament powiedział, że ptasia grypa może rozprzestrzeniać się na różne sposoby, w tym przez dzikie ptaki, kontakt z zarażonym drobiem, przez sprzęt i ubrania ich opiekunów.

Urzędnicy państwowi wcześniej zgłaszali przypadki ptasiej grypy w tym roku w okręgach Kalamazoo, Macomb, Livingston, Menomine, Saginaw i Washtenaw.

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom stwierdziło, że zagrożenia dla zdrowia publicznego związane z wykryciem ptasiej grypy są niskie i żadne ptaki ani produkty ptasie nią zarażone nie trafią do komercyjnego łańcucha pokarmowego.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczejREAD  PAHO promuje nadzór genetyczny w obu Amerykach - świat