Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Absolutny chaos”: minister ds. imigracji wezwał do skontaktowania się z sagą wizową Novaka Djokovica

Australijski minister imigracji Alex Hawke Powiedziano mu, aby kontynuował i podjął decyzję, czy Novak Djokovic może zostać w kraju I rywalizuj w Australian Open.

Niezależny senator Tasmanii Jackie Lambie zaapelował do australijskiego rządu o rozwiązanie problemu wizowego po tym, jak został uznany za nr 1 na świecie w losowaniu turnieju, Zmierz się z innym Serbem Miomirem Kikmanoviciem W pierwszej rundzie.

Czytaj więcej:
* D-Day Novaka Djokovica może nie być końcem australijskiej sagi wizowej
* Novak Djokovic zagra w Australian Open z opóźnioną decyzją wizową
* Wjazd Novaka Djokovica do Hiszpanii jest obecnie przedmiotem śledztwa, ponieważ zbliża się decyzja wizowa

„Dlaczego to wciąż kapie z kranu?” zapytał senator w piątek.

„Czas zatrzymać tę katastrofę i zakończyć ją raz na zawsze” – powiedziała Nine Network.

– Alex Hawke, gdzie jesteś? Zaginął?

„Jeśli nie możesz zdecydować się na Novaka Djokovica, mój Boże, jak zarządzacie krajem? To absolutny bałagan”.

Australijski minister imigracji Alex Hawke został skrytykowany za opóźnienie decyzji w sprawie wizy Novaka Djokovica.

ABC

Australijski minister imigracji Alex Hawke został skrytykowany za opóźnienie decyzji w sprawie wizy Novaka Djokovica.

Senator Lampi mówi Djokovic powinien otrzymywać pakiety, jeśli złamie zasady.

„Nie był szczery w kwestii posiadania Covid [when being interviewed by a reporter]. „Był na ulicy, bawiąc się i robiąc to, co powinien był znaleźć w kwarantannie” – powiedziała.

„Szczerze mówiąc, jeśli nie możesz być szczery i nie możesz powiedzieć prawdy, idź do domu, a będziesz traktowany jak niegrzeczny chłopiec, idź do domu i pomyśl o swoich czynach.

Minister finansów Simon Birmingham powiedział, że chociaż kwestia wizy dotyczy Hooka, rząd australijski bardzo jasno określił środki kontroli granicznej wymagające dwukrotnego zaszczepienia się przeciwko Covid-19 przed wjazdem do Australii.

„Nasza polityka, nie zajmowania się żadnym konkretnym problemem, pozostaje taka sama” – powiedział senator z Birmingham Nine Network.

Ale skarbnik cieni Jim Chalmers mówi, że gdyby Djokovic nie spełnił wymogów wizowych, nie powinien był otrzymać wizy w pierwszej kolejności.

READ  Vegedemo, weteran rakiet, ma nadzieję na poprawę gry po pobycie z Kanadyjczykami

„Kiedy Scott Morrison myślał, że jest w tym polityczna szansa, miał to wszystko” – powiedział Chalmers Nine Network.

„Teraz, kiedy sprawy idą tak źle, chce udawać, że to nie ma z nim nic wspólnego i to wszystko praca Alexa Hawke’a i cała jego wina”.

Przez większą część tygodnia Hawk zastanawiał się, czy wykorzysta swoje uprawnienia dyskrecjonalne do deportacji serbskiego tenisisty.

Zapytany, czy wiza Djokovica zostanie cofnięta, premier wskazał, że Hook nadal się nad tym zastanawia.

„Odniosę się do ostatniego oświadczenia pana Hooka i to stanowisko się nie zmieniło” – powiedział Morrison w Canberze w czwartek.

Novak Djokovic nadal jest fanatykiem obrony tytułu Australian Open po tym, jak przyznał się do błędu w formularzu reklamowym.

Mark Baker/AFP

Novak Djokovic nadal jest fanatykiem obrony tytułu Australian Open po tym, jak przyznał się do błędu w formularzu reklamowym.

„Są to osobiste uprawnienia ministerialne, z których może korzystać sekretarz Hook i nie zamierzam w tej chwili komentować”.

Morrison powiedział później, że polityka graniczna Australii nie zmieniła się, odkąd została ponownie otwarta dla międzynarodowych podróżnych w grudniu.

„Osoba musi udowodnić, że była szczepiona dwukrotnie lub musi przedstawić akceptowalne dowody, że nie może być zaszczepiona z powodów medycznych” – powiedział.

w tym samym czasie, Hiszpańscy urzędnicy badają gwiazdę tenisa pod kątem możliwych naruszeń granic po tym, jak Djokovic pojechał do Hiszpanii Pod koniec grudnia na szkolenie.

Podróżni z Serbii muszą posiadać ważne świadectwo szczepienia lub zwolnienie lekarskie, aby wjechać do Hiszpanii.

Podróż do Hiszpanii również wylądowała Djokovic w gorących wodach Australii, ponieważ stwierdził w swoim formularzu zezwolenia na podróż, że nie podróżował do innych krajów w okresie dwóch tygodni poprzedzających podróż do Australii.

Djokovic powiedział w mediach społecznościowych, że agent popełnił błąd podczas wypełniania formularza reklamowego.

Djokovic przybył do Australii 5 stycznia i został umieszczony w areszcie po tym, jak urzędnicy anulowali jego wizę, zanim sędzia unieważnił decyzję i go zwolnił.

READ  Henry Nicholls jest pod presją, aby utrzymać Blackcaps na miejscu w serii testów przeciwko Anglii

Australian Open rozpocznie się w poniedziałek.