Niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło w piątek przedłużenie kontroli na granicach z Polską, Czechami i Szwajcarią do połowy marca 2024 r., w związku z kontynuacją walki Berlina z przemytem i ograniczaniem nielegalnej migracji.
„Prawo europejskie przewiduje takie stopniowe podejście. Oznacza to, że Policja Federalna „Może w dalszym ciągu elastycznie wdrażać pełny pakiet stacjonarnych i mobilnych środków policji granicznej”. Powiedział Minister spraw wewnętrznych Niemiec Nancy Weiser.
„Nasza walka z działaniami pozbawionych skrupułów przemytników, którzy brutalnie zagrażają życiu ludzi, zakończyła się sukcesem” – powiedział Weiser. Dodała, że od połowy października Policja Federalna w ramach kontroli na granicach wewnętrznych aresztowała około 340 przemytników. Według niej liczba nieuprawnionych wjazdów w całym kraju spadła o ponad 60 procent od czasu wprowadzenia tymczasowych kontroli granicznych w październiku, z ponad 20 000 w październiku do około 7 300 w listopadzie.
Pod koniec września Niemcy wprowadziły kontrole na swoich granicach z Polską i Czechami w obliczu rosnącej presji, aby powstrzymać napływ osób ubiegających się o azyl. W pierwszych ośmiu miesiącach 2023 r. w Niemczech o azyl złożyło około 204 000 osób, co oznacza wzrost o 77 procent w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego. W połowie października do dodatkowych kontroli granicznych włączono Szwajcarię.
„Internetowy ewangelista. Pisarz. Zapalony alkoholik. Miłośnik telewizji. Ekstremalny czytelnik. Miłośnik kawy. Bardzo upada.”
More Stories
W Polsce odkryto setki artefaktów, w tym hełm celtycki z brązu
Giełdy w Polsce spadają pod koniec sesji; Indeks WIG30 spada o 0,45% Według Investing.com
Ukraiński mistrz boksu Oleksandr Usyk został zwolniony po krótkim zatrzymaniu w Polsce