Poziom Wielkiego Finału NBL ponownie, gdy New Zealand Breakers przegrali z Sydney Kings

Barry Brown Jr. z Breakers podejmuje wyzwanie z Angusem Gloverem z Kings podczas drugiego meczu NBL Grand Final Series. Zdjęcie / Getty Images

74

Sydney Kings 81

Wielki Finał Series poziom NBL ponownie.

Po kradzieży Game 1 w Sydney Kings w piątek wieczorem, New Zealand Breakers byli dobrze opanowani, ponieważ przegrali 81-74 na Spark Arena.

The Breakers walczyli o zdobycie gola przez cały mecz 2 w serii do trzech zwycięstw, z zaledwie dziewięcioma punktami po pierwszej kwarcie i 11 punktami w trzeciej tercji. 33-punktowa czwarta kwarta dała hałaśliwym kibicom promyk nadziei, ale Kings zamknęli mecz.

Przegrana oznacza, że ​​seria wraca do Oakland w najbliższą niedzielę na Game 4.

Podczas gdy w drugiej połowie i na początku trzeciej tercji były chwile, kiedy Crushers mieli szansę wrócić na zwycięską pozycję, nie mogli jej wykorzystać, a Kings utrzymywali tablicę wyników zaparkowaną po drugiej stronie.

To, co wzbudzi niepokój nowozelandzkiej drużyny przed meczem trzecim w Sydney w piątek, to fakt, że Kings zdmuchnęli ich bez usług swoich dwóch gwiazd – importera Dereka Waltona Jr i najlepszego gracza ligi Xaviera Coxa.

Obaj gracze rozpoczęli grę, ale Walton wyglądał niekomfortowo podczas rozgrzewki po kontuzji nogi w późnej fazie pierwszego meczu i rozegrał mniej niż pięć minut. Szefowie kuchni, którzy wyglądali na karmionych prawą nogą, wcześnie uderzyli w szklankę, ale zostali zastąpieni po mniej niż trzech minutach. Wrócił do gry w drugiej kwarcie, ale nie został odwołany po przerwie.

Po gorącym starcie w pierwszej grze serii NBL Grand Finals, Breakers odbili się od bloków w drugiej grze.

Potrzebując prawie połowy pierwszej kwarty, aby zdobyć pierwsze punkty – potrójną zdobycz Jarrella Brantleya – Breakers nie wykorzystali pierwszych ośmiu strzałów w meczu, by wcześnie zostać w tyle.

READ  Rugby: All Blacks wygrywają Puchar Bledisloe nad Wallabies w kontrowersyjnym finale z udziałem sędziego

Kings nie strzelali najlepiej we wczesnych fazach, ale wkrótce zostali umieszczeni na prawej stronie przez Kuat Noi – który poprowadził Kings do zwycięstwa różnicą 20 punktów.

Problem z błędem breakera utrudnił pierwszą kwartę – a Kings postawili sześć do jednego. To okazało się różnicą. Obie drużyny strzelały fatalnie, ale rzuty wolne – i kilka późnych rzutów za trzy punkty – pozwoliły Kings uzyskać przewagę 21-9 po pierwszych dziesięciu minutach.

Gospodarze mieli lepsze znaki w drugiej kwarcie, kiedy Will McDowell-White wpisał się na tablicę wyników z sześcioma szybkimi punktami i wykonał atak łapania, a środkowy Dirk Bardon radził sobie dobrze.

Na początku kwarty rozpruwacz został zmuszony do oddania snajperowi Kings, Dejanowi Vasiljevicowi, zbyt dużej przestrzeni z dużej odległości, ale byli w stanie uniknąć gniewu sędziów przez większą część kwarty, a Walton Jr i Cooks byli używani oszczędnie, Kings’ przestępstwo czasami walczyło z kliknięciem.

Rozpruwacze byli w stanie to wykorzystać; W drugiej kwarcie pokonał Kings 21:13 i stracił zaledwie cztery punkty do przerwy.

Cała dobra praca, którą wykonali, aby wrócić do konkursu, została szybko cofnięta, gdy rozpoczęła się trzecia kwarta. Ponownie problemem było oddawanie strzałów za upadki, a także bezpieczeństwo piłki. Po tym, jak w pierwszej połowie nie miał żadnych punktów, strażnik Kings, Justin Simon, wykonał dwie próby podania, schodząc w dół boiska, aby uzyskać dwa łatwe chwyty.

Z czterema przechwytami w ćwiartce, jego bok był na przedzie. Osłona pozostała nad obręczą dla Breakers, którzy zdobyli tylko 11 punktów w kwarcie. Zanim syreny łaskawie zakończyły kwartę, Breakers mieli 16-punktową stratę.

Podczas gdy Breakers walczyli w ostatniej kwarcie, dziura była zbyt głęboka, aby mogli się z niej wydostać, gdy Kings wyrównali serię.

READ  NRL 2021: Brisbane Broncos v Penrith Panthers, zapowiedź 6 rundy

74 (Barry Brown Jr. 21 punktów, Jarrell Brantley 20, Brygada Izajasza 14)

Sydney Kings 81 (Quat Noy 20, Dejan Vasiljevic 16, Justin Simon 12, Angus Glover 12)

1h:9-21. HT: 30-34. 3Q: 41-57.