Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Opiekunowie osób z demencją zgłaszają mniej lęków i depresji podczas pandemii

Opiekunowie osób z demencją zgłaszają mniej lęków i depresji podczas pandemii

źródło:

Pollard BM i in. Wpływ blokady COVID-19 na opiekunów cierpiących na demencję w Stanach Zjednoczonych Prezentacja na: Międzynarodowej Konferencji Towarzystwa Alzheimera; 31 lipca – sierpień. 4, 2022; San Diego, Kalifornia.


Ujawnienia: Pollard nie dokonał żadnych istotnych ujawnień finansowych.

Nie mogliśmy przetworzyć Twojej prośby. Spróbuj ponownie później. Jeśli ten problem będzie się powtarzał, skontaktuj się z obsługą [email protected].

SAN DIEGO, Kalifornia – Osoby opiekujące się pacjentami z demencją „zaskakująco” doświadczyły zmniejszonego lęku i depresji podczas blokad związanych z COVID-19, w prezentacji na Międzynarodowej Konferencji Stowarzyszenia Alzheimera.

„Opiekunowie z demencją mają wyższy wskaźnik lęku i depresji oraz wyższy wskaźnik wypalenia związanego z opieką” Brianna M. Pollard, Massachusetts, Z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley podczas swojej prezentacji. „To (wymaga) potrzeby niedrogich, niewymagających wysiłku i zrównoważonych interwencji”.

Źródło: Adobe Stock.

Pollard i inni badacze starali się zbadać zmiany w obciążeniu opiekunów, a także objawy lęku i depresji związane z okresami przed i w trakcie Zamknięcia COVID-19 Opracowując interwencję domową składającą się z aplikacji połączonej z szeregiem czujników umieszczonych w domach opiekunów.

W badaniu wykorzystano dane z wielu ankiet zebranych w ramach randomizowanego, kontrolowanego badania przeprowadzonego między lutym 2019 r. a czerwcem 2021 r., w którym wzięło udział 260 opiekunów rodzinnych osób z demencją lub łagodnymi zaburzeniami funkcji poznawczych mieszkających w Stanach Zjednoczonych (mediana wieku 63,93 lat, 68% kobiet ), którzy wypełnili co najmniej dwie ankiety. Uczestnicy wypełnili ankietę podstawową na początku badania, a następnie ankiety uzupełniające co 3 miesiące przez 6 do 9 miesięcy. Kwestionariusze obejmowały Indeks Burdena Zaretta, Inwentarz Lęku Becka oraz Skalę Depresji Centrum Badań Epidemiologicznych. Badacze ustalili datę zamknięcia na podstawie pierwszego nakazu zamknięcia wystawionego w statusie pobytowym uczestnika. Dla każdego wyniku ankiety badacze określili również liczbę dni przed lub po dacie zamknięcia.

READ  Ministerstwo współpracuje z agencjami prywatnymi, aby osiągnąć zero zgonów z powodu gorączki denga

Wyniki pokazały, że regresja przewidująca obciążenie opiekuna na kilka dni przed i po zamknięciu wykazała, że ​​obciążenie zmniejszało się z czasem (s = 0,051), co naukowcy uznali za zaskakujące. Jednocześnie porównanie średniej wszystkich wyników uzyskanych po zamknięciu z wynikami uzyskanymi przed zamknięciem wskazuje, że: krytyczny zmniejszyła się podczas zamykania (s = 0,013).

Dane dodatkowo wykazały, że poziom lęku i depresji opiekuna nie był skorelowany z liczbą dni przed zamknięciem lub po zamknięciu i nie zmieniał się od czasu do zamknięcia, co może wynikać z faktu, że zamknięcie zapewnia ulgę w innych obowiązkach opiekuna, takich jak podróż do i z pracy, np. a także zmniejszone obowiązki społeczne.

„Nasze badanie potwierdza potrzebę niedrogiej, skalowalnej i niewymagającej wysiłku technologii, która może pomóc opiekunom i potencjalnie zmniejszyć ciężar lęku przynajmniej w okresach dużego stresu, takich jak życie w pandemii” – powiedział Pollard w prezentacji.