Djokovic pokonuje Fritza i awansuje do półfinału Paris Masters

Tenis – ATP Masters 1000 – Paris Masters – Accor Arena, Paryż, Francja – 5 listopada 2021 Novak Djokovic podczas wywiadu po swoim ćwierćfinałowym zwycięstwie z Taylorem Fritzem ze Stanów Zjednoczonych.

PARIS (Reuters) – Numer jeden na świecie Novak Djokovic był na dobrej drodze, aby wygrać swój szósty tytuł Paris Masters, pokonując 6-4 6-3 Amerykanina Taylora Fritza, aby dotrzeć do półfinału ATP w piątek. .

W sobotę w półfinale zmierzy się z siódmym rozstawionym Polakiem Hubertem Hurkaczem.

Djokovic i Fritz wymienili się mocnymi uderzeniami w parterze w pierwszym secie, zanim 20-krotny zwycięzca przełamał serwis przy 3-4. Fritz złamał się na miejscu, ale przewaga Djokovica z tyłu pola w końcu nadeszła, gdy w 38. minucie złapał otwierającego.

„Byłem nieobecny na trasie przez dwa miesiące, zanim przyszedłem na ten turniej, a ostatni mecz, w którym grałem, był w finale US Open, w porównaniu z innymi graczami, którzy grali w jednym lub dwóch turniejach przed Paryżem”, powiedział Djokovic, kto przegrał. Przeciwko Daniilowi ​​Miedwiediewowi z Rosji w finale na Flushing Meadows.

„Wiedziałem, że muszę dobrze zacząć, z dobrą intensywnością i spędzić wiele godzin na boisku treningowym. Ale inaczej jest, gdy grasz punkty w meczu o rywalizację”.

Duet po raz kolejny wymienił przerwy w usługach na początku drugiej, zanim Fritz wykorzystał okazję do remisu 1-1, a Djokovic spadł 15-40. Serb przejął kontrolę po tym, jak pokonał ten mały punkt, wygrywając 12 z 14 punktów z 2-2 i zdobywając swoje piąte z rzędu zwycięstwo nad 24-letnim Amerykaninem.

„Miałem wzloty i upadki. Nie jestem zadowolony ze sposobu, w jaki zbliżyłem się do setów. Straciłem serwis z miłości (1-1), a potem (w) 5-3, ponownie” – dodał Djokovic ”i znowu zakochany. Takie rzeczy nie powinny się zdarzyć”.

Wygrana w Paryżu dałaby 34-latkowi rekordowe 37. miejsce w ATP Masters 1000, więcej niż Hiszpan Rafa Nadal.

READ  Nowozelandzkie rugby ukarało grzywną w wysokości 280 000 dolarów za niespełnienie celów w zakresie różnorodności płci na swoim pokładzie