Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

9 polskich startupów, które warto obserwować według ryzyka inwestycyjnego

Polska jest największym rynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE) – ale pozostaje wschodzącą gwiazdą na europejskiej scenie startupowej.

Chociaż posiada wszystkie składniki udanego ekosystemu startupowego – ogromną pulę talentów technologicznych, duży rynek lokalny i coraz więcej pieniędzy z kapitału venture – healthtech DocPlanner pozostaje jedyną firmą w kraju.

Ale to nie znaczy, że ekosystem nie ma nic do zaoferowania: jest mnóstwo startupów głodnych globalnego sukcesu i coraz więcej startupów na wczesnym etapie, które dopiero zaczynają, ale już przyciągają uwagę inwestorów.

Firma Sifted zebrała odpowiedzi od sześciu czołowych inwestorów venture capital w regionie i uwzględniła każdy start-up, który został dwukrotnie nominowany.

nachylenie

został założony: 2017
Liczba pracowników: 153
Założyciele: Szymon Sypniewicz i Przemek Kowalczyk
Finansowanie: nachylenie Skrobia a 52,7 miliona dolarów w serii A W grudniu zeszłego roku kierował nią Balderton Capital, wraz z dotychczasowymi inwestorami NFX, Galaxy Digital, Seedcamp, Firstminute Capital i aniołami biznesu, w tym Taavet Hinrikus (Wise) i Francesco Simoneschi (TrueLayer).

Ramp oferuje kompletną niestrzeżoną infrastrukturę płatniczą, która ma na celu odblokowanie kryptowalut i zasobów cyfrowych dla większej liczby firm i użytkowników. Ramp umożliwia witrynom, aplikacjom lub usługom osadzenie infrastruktury płatności w istniejących systemach, bez konieczności przechodzenia do innych aplikacji w celu zakupu aktywów kryptograficznych.

Invermedica

został założony: 2012
Liczba pracowników: 200
Założyciele: Piotr Orzechowski i Irving Loh
Finansowanie: Startup zebrał 30 milionów dolarów w serii B w styczniu prowadzony przez One Peak przy udziale dotychczasowych inwestorów Karma Ventures, Inovo Venture Partners, Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju oraz Heal Capital.

Infermedica wykorzystuje sztuczną inteligencję do wspierania lekarzy i lekarzy w diagnostyce i opiece. Technologia firmy wykorzystuje sztuczną inteligencję do analizy objawów pacjenta, sugerowania możliwych przyczyn i rekomendowania dalszych działań.

wideo

został założony: 2013
Założyciele: Tytus Gołas i Marcin Wiktor
Liczba pracowników: 153
Finansowanie: Tidio zebrał 25 milionów dolarów rundy Series B prowadzonej przez PeakSpan Capital w maju, z udziałem Inovo oraz polskiego przedsiębiorcy i miliardera Rafai Brzewskiej.

READ  Adam Buxa gotowy na „wymarzony” nabór do reprezentacji Polski

Producent: Tidio opracowuje platformę obsługi klienta dla małych i średnich firm, oferującą takie funkcje, jak czat na żywo i chatboty oparte na sztucznej inteligencji. Tidio Tools integruje się z pocztą e-mail, Facebookiem, Instagramem, WordPressem i Shopify, umożliwiając przedsiębiorcom obsługę klientów ze wszystkich kanałów w jednej skrzynce odbiorczej.

symetryczny

został założony: 2019
Liczba pracowników: 72
Założyciele: Piotr Smoleń, Daniel Wartołowski i Maciej Noga
Finansowanie: W kwietniu zebrał 18,5 miliona dolarów w serii A w rundzie finansowania prowadzonej przez Target Global, z udziałem Global Founders Capital, Finch Capital, Partech, Market One Capital i Inovo.

Fintech buduje globalną infrastrukturę płacową, ułatwiając klientom dostęp do danych płacowych, ich analizę i zarządzanie nimi.

Vue Storefront

został założony: 2017
Liczba pracowników: 102
Założyciele: Bart Roskowski, Patryk Piątek, Philip Rakowski
Finansowanie: W lutym Vue Storefront zamknął rundę Series A o wartości 17,4 miliona dolarów, prowadzoną przez Creandum z Earlybird Venture Capital i Paua Ventures.

Vue Storefront pomaga firmom z branży e-commerce poprawić wydajność witryny, co pomaga im szybciej reagować na potrzeby klientów.

winda kosmiczna

został założony: 2019
Liczba pracowników: 49
Założyciele: Bowie Hearty, Marcin Wiesiński
Finansowanie: W październiku zeszłego roku pozyskał 15 milionów dolarów w ramach finansowania serii B, kierowanego przez Insight Partners, przy udziale dotychczasowych inwestorów: Blossom Capital, Inovo i Hoxton Ventures.

Spacelift pomaga zespołom DevOps zarządzać złożonymi serwerami infrastruktury chmury i umożliwia im szybkie skalowanie produktów. Platforma typu plug-and-play, która pozwala zespołom szybko zautomatyzować zarządzanie infrastrukturą, współpracę zdalną i monitorowanie dostępu do serwerów.

Hirohife

został założony: 2021
Liczba pracowników: 10
Założyciele: Maciej Lutkowski, Paulina Wardija
Finansowanie: W czerwcu startup zebrał 1,7 mln zł (350 tys. euro) w ciągu Wycieczka przed nasionami Prowadzony przez SMOK VC z udziałem Movens Capital i aniołów.

READ  Gwarantowane finansowanie projektu energetyki słonecznej o mocy 286 MW w Polsce

Heroify pomaga rekruterom, analizując faktyczne kompetencje kandydatów, a nie treść ich życiorysów. Zapewnia platformę ze specjalnie zaprojektowanymi testami umiejętności marketingowych i sprzedażowych, które pozwalają rekruterom sprawdzić umiejętności kandydatów przed zaproszeniem ich na rozmowę kwalifikacyjną.

jeden lekarz

został założony: 2021
Liczba pracowników: 16
Założyciele: Thomass Rudolph, Maciej Malinda
Finansowanie: Doctor.One zebrał 2,1 miliona euro w pierwszej rundzie w kwietniu tego roku, kierowany przez Atlantic Labs i Movens VC.

Doctor.One to wirtualna klinika, która umożliwia lekarzom tworzenie i zarządzanie prywatną praktyką lekarską w modelu abonamentowym.

więcej wzrostu

został założony: 2021
Liczba pracowników: 25
Założyciele: Kuba Kozyg, Piotr Sosnowski, Ariel Finkelstein
Finansowanie: W lipcu zebrał rundę nasion o wartości 5 milionów dolarów od Inovo Venture Partners, bValue i Market One Capital.

Ten konstruktor projektów tworzy marki i produkty online w branży dobrostanu, rodzicielstwa i finansów osobistych. Pomaga nowym projektom tworzyć strony internetowe i aplikacje, zwiększać ich zasięg i przyciągać nowych użytkowników.

Dane zostały zebrane w Dealroom.

Zosia Wannat jest korespondentem ds. badań przesiewowych w Europie Środkowo-Wschodniej z siedzibą w Warszawie. Ona tweetuje z Umieść tweeta