Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

8 rzeczy, których nauczyłem się po przeprowadzce do Bedfordshire z Polski

Na moich lekcjach angielskiego w szkole w Polsce powiedziano mi, że wszyscy kochają królową i że ludzie jedzą fasolę na śniadanie i rybę z frytkami na obiad. Muszę jednak przyznać, że gdy tylko wylądowałem na lotnisku London Luton, wiele z tego, co wiedziałem o tym kraju, eksplodowało jak bańki mydlane.

Zdecydowałem się przenieść do Bedfordshire z powodu studiów, które chciałem studiować na uniwersytecie, jednak zaskoczyło mnie, że czasami czułem się bardziej jak w domu niż w zupełnie nowym mieście w zupełnie nowym kraju.

Po kilku dniach w Luton byłem zdumiony, jak jedno miasto może być tak różnorodne i ruchliwe, a jednocześnie przypominać mi miasto, z którego pochodzę. Zdecydowanie nie wszystkie ryby z frytkami i królową pszczół były tym, czego się spodziewałem. Oto 10 rzeczy, których nauczyłem się po przeprowadzce do Bedfordshire z Polski.

Czytaj więcej: Stacje kolejowe Bedfordshire dawno zagubione i zamknięte

Lotnisko Londyn-Luton

To może wydawać się dziwne, zanim przyjadę do Luton. Wiedziałem, że w Luton jest lotnisko, ale zanim się tu przeprowadziłem, nie wiedziałem, że czasami taniej będzie kupić bilet lotniczy do Hiszpanii, Włoch czy Polski niż kupić bilet do Londynu.

Wydaje się to być jedną z najlepszych korzyści płynących z życia w Bedfordshire. To łatwa brama, jeśli tęsknię za domem lub chcę odwiedzić Rzym lub Malagę.

Ceny biletów mogą się różnić. Jeśli masz szczęście, możesz kupić bilet powrotny do Polski za 20 funtów lub do Włoch za 30 funtów.

inne kultury

Wychodząc z domu nie miałem pojęcia, że ​​spotkam tylu Polaków w Bedfordshire. Na pewno była to niespodzianka, ale mile widziana – obecność polskich restauracji i sklepów bardzo się przydaje.

Ilekroć tęsknię za polskim daniem lub potrzebuję polskiego produktu, prawdopodobnie nadal będę mógł go znaleźć w Luton lub Bedford. Właściwie mogę czasem spacerować po centrum i słyszeć znajome dźwięki polskiego dotyku i poczuć smak domu.

READ  Główne banki centralne, na których należy się skoncentrować

Wiedziałem, że kiedy przyjadę do nowego kraju, będę miał akcent, ale kto nie? Z pewnością nie czułem się nie na miejscu w Bedfordshire, kiedy słyszałem inne języki, w tym rumuński czy pendżabski, używane w całym centrum miasta.

Czuję, że każdy, kto przyjeżdża do Bedfordshire z innego kraju, nie wyróżniałby się zbytnio. Bedfordshire to hrabstwo pełne różnorodności i nie miałem pojęcia, że ​​tak było, zanim tu przyjechałem.

Londyn – benefit czy koszmar dla Twojego portfela?

Zanim złożyłem podanie na University of Bedfordshire, przeprowadziłem pewne badania. Wszystkie publikacje chwaliły się, że „mieszkamy tylko pół godziny pociągiem z Londynu”.

Brzmi to jak sen zagranicznego studenta, który nigdy nie był w Wielkiej Brytanii. Pomyślałem, że będę odwiedzał Londyn w każdy weekend.

Nie wiedziałem, że mieszkanie pod Londynem jest takie drogie. Bedfordshire nie jest tanie w porównaniu z północną częścią kraju.

Czynsz, jedzenie, rachunki i ceny domów nie są dużo tańsze niż w Londynie, a wycieczka do stolicy to cenny dzień za granicą. Okazuje się, że nie, nie jadę do Londynu w każdy weekend.

brak nocnego życia

Spodziewałem się, że Luton będzie prosperować, jeśli chodzi o życie nocne. Jednak skoro tu byłem, nie nazwałbym tego kwitnącym.

Jako student nie masz nic przeciwko temu, masz bary do picia, a jeśli chcesz potańczyć, wybierz Bedford, a znajdziesz miejsce lub dwa. Ale jako młody dorosły w wieku około dwudziestu lat czuję, że brakuje życia nocnego w Luton.

Kiedy chcę iść do klubu, kończę na St Albans lub Londynie. Mogę przegapić kilka świetnych miejsc do odwiedzenia, ale daj nam znać w komentarzach.

Przyjazna atmosfera w biurach

Ostatnio w sieci pojawił się TikTok, w którym grzeczni Anglicy witają się rano w pracy, a konkretnie w biurze.

READ  Wywiad z Adamem Silverem: gwiazdy odpuszczają zbyt dużo spotkań

Dla tych, którzy nie śledzą TikTok, film wyglądał tak:

– „Poranne pokolenie, rano Tracy”.

– „jak się masz?

– „Czuję się dobrze, a Ty?”

– „Ręka?”

Pytanie powtarza się kilka razy. Zdaję sobie sprawę, że jest to zdecydowanie trafne w przypadku pozdrowień w Anglii. Oczywiście w biurach dużą część stanowią rozmowy.

Nieprzyjazna atmosfera na drogach

Mówiąc o byciu przyjaznym – tego słowa nie ma w słowniku, gdy mówisz o drogach i jeździe w Bedfordshire. Muszę przyznać, że jeżdżę w Wielkiej Brytanii nieco ponad rok, ale był powód, dla którego spóźniłem się z podjęciem decyzji o zakupie samochodu.

Czasami wydaje się, że niektórych zasad nie ma. Kierowcy często są niegrzeczni, śpieszą się i masz tylko nadzieję, że nikt nie zarysuje Twojego samochodu na tych wąskich uliczkach.

Wskazania Co to jest? Dlaczego jest używany? Zamiast tego zaprzyjaźniasz się z trąbieniem i stajesz się niegrzeczny, aby się dopasować. Nie jestem pewien, czy mój niebieski Fiat500 o kryptonimie Smerf jest gotowy na to środowisko.

nagana

Dres, bez makijażu i niechlujny kok staną się Twoją rzeczywistością. Dziewczyny i kobiety w Polsce uwielbiają ubierać się elegancko, malować i układać włosy.

Powiem ci, że mieszkanie w Luton cię zmienia – i myślę, że to może być cały kraj. Jeśli pójdę do sklepu spożywczego w Polsce, będę czuła presję, żebym się ładnie ubrała i wyglądała dobrze.

A w Wielkiej Brytanii? Dopracowałam do perfekcji swój niechlujny kok na głowie, mam dużo T-shirtów i strojów na siłownię i nie noszę makijażu, dopóki kogoś nie poznam, a czasami nie będę w tym czasie. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​ludzie w Bedfordshire czują się bardziej komfortowo i będą ci komplementować nawet wtedy, gdy wyglądasz najgorzej, ale dla nich wyglądasz dobrze.

Safari

Kto nie chce odwiedzić safari? Mieszkając w Bedfordshire możesz to zrobić bez opuszczania kraju – czego się nie spodziewałem.

READ  Życie na własną rękę | Europiltsi

Woburn Safari Park znajduje się w centrum Bedfordshire, a podczas wizyty można zobaczyć lwy, żywe słonie i inne dzikie zwierzęta.

Prawie „idealna” wycieczka, gdy masz budżet studencki lub gdy płacisz za wycieczkę z rodziną do Kenii, nie wchodzi w grę.

Jedyne czego potrzebujesz to samochód. Podróż trwa półtorej godziny, a safari samochodowe wniesie trochę emocji w Twoje codzienne życie. Park oferuje również place zabaw wewnątrz i na zewnątrz, idealne na niedzielną wycieczkę z przyjaciółmi lub rodziną.

Zapisz się do naszych biuletynów.

zadzwoń do nas z twoimi historiami.

Zobacz najlepsze z Bedfordshire już dziś – Kliknij tutaj, aby zobaczyć stronę główną BedfordshireLive