Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

6 wydarzeń artystycznych i rozrywkowych w regionie Zatoki Perskiej do rejestracji w tym tygodniu, 25-31 października

Mick LaSalle i Joel Selvin rozmawiają o Kalifornii w filmach. Fot. Kronika SF

Przewodnik Chronicle po ważnych wydarzeniach artystycznych i rozrywkowych w Bay Area.

pozaziemski festiwal

Halloween 2021: Nawiedzone domy w Bay Area, koncerty i inne sposoby na świętowanie upiornego sezonu

Halloween 2021: rodzinne imprezy w Bay Area i zabawa z dyniowymi łatami

Halloween 2021: imprezy w Bay Area i muzyka na żywo od ponad 21 lat

Jak świętować Día de los Muertos w rejonie zatoki?

Krytycy faktów prowadzą rozmowę w Kalifornii

Krytyk filmowy Mick LaSalle i były krytyk pop z The Chronicle, Joel Selvin, który ma między sobą ponad 80-letnie doświadczenie w krytyce, mają usiąść z krytykiem popkultury Chronicle Peterem Hartlaubem, aby omówić swoje najnowsze książki o muzyce, filmie i kulturze w Złotym Stanie.

Sylvin jest autorem „Hollywood Eden: gitary elektryczne, szybkie samochody i mit kalifornijskiego raju” Książka o muzycznej scenie południowej Kalifornii z lat 60. XX wieku, która zrodziła mnóstwo talentów, w tym Jeana i Deana, Beach Boys oraz Mamas and Papas.

Książka Lassalle’a „Stan snów: Kalifornia w filmach”, Chodzi o koncepcje i mity Kalifornii, które ukształtowały amerykańską kulturę w ciągu ostatniego stulecia.

ten Wydarzenie w wirtualnej rzeczywistości Bezpłatnie, ale wymagana jest rejestracja.

Chronicle Live: California w filmie i muzyce: 17:30 wtorek, OK. 26. Bezpłatnie, wymagana rejestracja. bit.ly/LASALLESELVIN

– Załoga rekordów

Scena z filmu „Vinyl Nation” pokazywana na Festiwalu Filmów Muzycznych Decybels. Zdjęcie: dzięki uprzejmości Festiwalu Decybeli

Decibels Film Festival przenosi muzykę na żywo na scenę i na ekrany główne

Festiwal Filmów Muzycznych Decybels ma na celu wprowadzenie do kin muzyki na żywo, z szeroką gamą gustów muzycznych i kultur.

Edycja 2021 zawiera mieszankę opcji transmisji na żywo i transmisji. Do wyemitowania będzie dostępnych dwadzieścia pięć filmów. Dziesięć filmów zostanie pokazanych teatralnie w Teatrze Roxy. Strona festiwalu zawiera listę wszystkich filmów, a także zwiastuny i instrukcje przesyłania strumieniowego, dzięki czemu możesz oglądać filmy na telewizorze zamiast na małym ekranie komputera.

READ  Content Catalina dołącza do choreografa Loriana Gibsona, aby stworzyć format talentów | Aktualności

Wśród filmów jest „Vinyl Nation”, dokument o winylu i jego odrodzeniu. Dostępne są bilety na poszczególne filmy, ale dostępne są również bilety na festiwale.

Festiwal Filmów Muzycznych Decybels: środa, 27 października do 7 listopada https://decibels2021.eventive.org/welcome; Od 10 do 150 dolarów. Występy osobiste w teatrze Roxy, 3117 16th Street, SF www.roxie.com. Festival Hall Party o 19:30 Środa, 27 października o 15 $. Sala DNA, 375 11th Street, Szósta www.dnalonge.com

– Mick LaSalle

Yan Lisicki, pianista Zdjęcie: Christoph Koestlin/DJ

Jan Lisiecki to głębokie zanurzenie w muzyce fortepianowej Chopina

Wielu – może większość – pianistów włącza muzykę Chopina gdzieś w swoim zwykłym repertuarze. Ale istnieje osobna rasa pianistów, chopinistów, którzy mają tendencję do zagłębiania się w tę muzykę niż inni.

Do tej drugiej kategorii należy młody polsko-kanadyjski pianista Jan Lisicki, artysta, którego nawet dzieła innych kompozytorów zdają się załamywać w soczewce Chopina. Jego list do San Francisco Shows jest w całości poświęcony jednemu autorowi i zawiera dwanaście tekstów opublikowanych jako op. 10 z wyborem miękkiej muzyki.

Jan Lisicki: 19:30 środa, 27 października. 45 – 70 USD. Teatr Herbsta, ul. Van Nessa 401. SF 415-392-2545. www.sfperformances.org

– Joshua Kosman

Przeżyj ponownie „Wojnę światów” i domniemaną panikę na Stanford Live

Straszne historie nie zawsze zamykają się w wyobraźni, a ich widzowie nie zawsze siedzą biernie i po prostu pochłaniają.

To tylko niektóre z lekcji wyciągniętych z niezwykłej radiowej adaptacji powieści H.G. Wellsa „Wojna światów” Orsona Wellesa z 1938 roku, która rzekomo oszukała przynajmniej niektórych słuchaczy, by myśleli, że Mars rzeczywiście wylądował w New Jersey, wywołując wojnę międzyplanetarną.

Całe to wydarzenie – sama audycja w formie wiadomości i wywołana przez nią panika (skala, na jaką media przesadziły w epoce) – jest tematem tytułowej adaptacji scenicznej londyńskiego teatru Rhum + Clay, który teraz podróżuje do Bing Concert Hall pod Stanford Live Care.

READ  Recenzja „Nigdy więcej śniegu”: polski dramat pozostaje nierozwiązany

Osiemdziesiąt trzy lata w powietrzu przepaść między faktem a fikcją wciąż może wydawać się porowata, aczkolwiek z niepokojącą nową równoważnością polityczną. „Pozostajemy podatni na fascynujące narracje”, powiedział Rhum + Clay w oświadczeniu na temat serialu, „nawet jeśli ta narracja wydaje się wyjaśniać nasz niepokój”.

„Wojna światów”: 19:30 czwartek-piątek 28-29 października. 15 do 54 USD. Sala koncertowa Bing, 327 Lazoin Street, Stanford. 650-724-2464. https://live.stanford.edu/

– Leila Janiak

Ryan Ymauchi z Douga Varone i tancerzy w „Lux” Philipa Glassa „Światło”. Zdjęcie: Irene Bayano

Doug Varon tańczy do Glass, Bernstein w San Jose

Kilku (być może sporo) choreografów pracowało z pulsującą muzyką Philipa Glassa, ale niewielu jest tak dramatycznie związanych z nią jak Doug Farron. Od trzech dekad obecny we współczesnym tańcu nowojorskim, Varon wykonuje szybki, wirujący, żywy ruch – pod koniec jednego z finałów jego grupy możesz poczuć się, jakbyś właśnie przeżył wichurę.

Po wizycie w San Jose w 2018 roku i odbyciu wirtualną rezydencję ze studentami tańca na San Jose State University wiosną tego roku, jego firma Doug Farron and Dancers in the Body powraca w piątek i sobotę, 29-30 października. Zatańczą jego najbardziej olśniewające i podnoszące na duchu Glass Dance, „Lux” i „Octet” do melodii Glass’a Sonata skrzypcowa z udziałem studentów tańca stanowego z San Jose. Dodaj do tego coś zupełnie innego: „Gdzieś”, nienarracyjne potraktowanie przez Varona skrócenia „West Side Story” przez Orkiestrę Leonarda Bernsteina.

Spodziewaj się mistrzowskiej choreografii w wykonaniu tancerzy z wyraźnym smakiem Varuna z wyrafinowanym, ale wyrafinowanym mistrzostwem.

Doug Farron and the Dancers: 19:30, piątek i sobota, 29-30 października. Hammer Theatre Center, 101 Paseo de San Antonio, San Jose. 35 – 45 USD. 408-924-8501. klaudia.pl

– Rachel Howard

Colin Gray i Tyrone Power w „Koszmarnym zaułku”. Zdjęcie: dzięki uprzejmości Pacific Film Archive

Wkrótce remake Nightmare Alley to chory film z 1947 roku

Adaptacja Nightmare Alley w reżyserii Guillermo del Toro, z udziałem Bradleya Coopera, Rooney Mara i Cate Blanchett, rozpocznie się w grudniu. Oryginalna Aleja Koszmarów (1947) ma się ukazać w niedzielę, 31 października, w Pacific Film Archive i jest to znany film z historią do tego.

READ  John Challis: Aktor znany z roli Boycie w „Tylko głupcy i konie” odwołuje trasę wykładową z powodu złego stanu zdrowia | Ents & Arts News

Wielka gwiazda Tyrone Power nalegał, aby zagrać wesz czarownic, karnawałowego szczekacza, który przynosi korzyści wszystkim i wszystkim, dopóki sytuacja się nie poprawi… naprawdę interesujący. To sławny i niepokojący film – zbyt przerażający jak na swoje czasy.

Pomimo tego, że był głównym wydawnictwem studyjnym i z wielką gwiazdą w roli głównej, film zawiódł w swoim czasie, ponieważ uznano go za zbyt niepokojący. W rzeczywistości nadal jest to denerwujące. Po prostu dzisiejsza publiczność filmowa lubi być niepokojona.

Aleja Koszmarów: 19:00, niedziela, 31 października, 10-14 USD. UC Berkeley Museum of Art and Pacific Film Archive, 2155 Center Street, Berkeley. www.bampfa.org

– Mick LaSalle

Aby dowiedzieć się więcej o książkach historycznych i przeglądać nasz kalendarz wydarzeń, kliknij tutaj.