Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

50 najlepszych albumów 2022 roku: nr 9 – Fontaines DC: Skinty Fia | Fontaine DC

Fontaine DC Do tej pory byli na spokojnej przejażdżce w ciągu swoich trzech albumów. one Dogrel Instant Classic 2019 Był – jak można się było spodziewać, z zespołu nazwanego na cześć Dublina – bardzo dużo przebywał w stolicy Irlandii. Z odświeżająco nieskrępowanym tonem piosenkarz Gerann Chatten przedstawił niechlujne piosenki, pełne odniesień do konkretnych barów i postaci, od zuchwałego kaznodziei z Checkerless Reckless po anielskofobicznego taksówkarza z Boys in the Better Land. Rok później skręcili w lewo ze śmiercią Championa. Piosenki te, w większości napisane i nagrane podczas trasy koncertowej Dogrel, były wolniejsze i bardziej kontemplacyjne, odzwierciedlając poczucie przytłoczenia i burzliwości zespołu w związku ze stresującym harmonogramem i poczuciem winy z powodu sukcesu.

te lata Chuda Fia Zasygnalizowali swoją najbardziej drastyczną transformację. Niewiele pozostało śladów przerażającego punka Dogrela; Zamiast tego zespół stał się bardziej refleksyjny, jednocześnie rzucając podkręconymi piłkami, wprowadzając nowy materiał od irlandzkiego akordeonu folkowego do nut perkusji.

Fontaines DC: Jackie Down the Line — wideo

Ponownie, było to głównie spowodowane dużymi zmianami geograficznymi po tym, jak pięcioosobowy zespół opuścił Dublin, aby zamieszkać w Londynie. Tym razem piosenki dotyczą głównie Irlandii i Irlandczyków z punktu widzenia irlandzkiej diaspory za granicą, uznając potrzebę poszerzenia horyzontów zespołu przy jednoczesnym podtrzymywaniu silnego, choć czasem słodko-gorzkiego uczucia do ojczyzny. Relacje Shattena z jego rodzinnym krajem tworzą kłujący, ale przekonujący nurt tego albumu. Roman Holiday szczegółowo opisuje doświadczenia piosenkarza jako skonfliktowanej Anglo-Irlandki (której matka jest Angielką) w Londynie: „Po czyjej jesteś stronie? Nie chcę widzieć królowej”.

Zagłębiając się w rozdźwięk między zwykłymi ludźmi a strukturami społecznymi, Fontaines DC sprawia, że ​​niezwykłe tematy wydają się uniwersalne. Zapadające w pamięć otwarcie, w ar gCroíthe go deo, zaczyna się refrenem i bierze swój tytuł z opowiadania Irish Post o Irlandce w Wielkiej Brytanii, która absurdalnie musiała walczyć z Kościołem anglikańskim, aby uzyskać napis (co oznacza „w naszym serca na zawsze”) na jej nagrobku. Potem jest cudowne kocham cię, doniosłam Skandal w Tawam Care House w 2017 rokuW którym znaleziono szczątki 800 dzieci. („Ta wyspa jest rządzona przez rekiny z małymi kośćmi utkniętymi w szczękach”). Kolejna atrakcja, Jackie Down the Line, dotyczy cykli nadużyć. Jak na ironię, to już się stało Gra na żywo: Podobnie jak The Smiths czy The Pogues, Fontaines zdał sobie sprawę, że można poruszyć wszelkiego rodzaju niewygodne tematy, jeśli bity będą wystarczająco mocne.

Obejmuje konflikt wewnętrzny. W Grieving Bloomsday Chatten stara się pogodzić swoje romantyczne wizje Dublina Jamesa Joyce’a z wyczerpującą współczesną rzeczywistością. Utwór tytułowy porusza dość prosty temat wczesnej sławy, ale z mniej oczywistego punktu widzenia: jak to jest zdać sobie sprawę, że wszyscy mają o tobie opinię. Chatten wygłasza te słowa z czarnym poczuciem humoru, trochę w stylu Morrisseya, którego generalnie nie przypisuje się Fontainesowi: „Nie jestem skłonny do bezceremonialnych słów, ale z psychologicznego punktu widzenia wierzę w to, co słyszałem”. na The Couple Across the Way, dzikie notatki Chattena i współczucie dla pary mieszkającej po drugiej stronie ulicy, której związek stał się zimny i toksyczny. Kwestie trafiły w sedno jak ciosy boksera: „Używasz głosów w telefonie, które kiedyś wydano na mnie”.

Pokrzepiające jest to, że przygody zespołu zabierają ze sobą ich fanów – nie mniej niż dziewięć z dziesięciu piosenek Skinty Fia jest granych na obecnej trasie. Jesteś podekscytowany tym, dokąd będą podróżować w następnej kolejności.

READ  Bill Murray Martha Stewart i Justin Timberlake jedzą obiad w okolicy New Bedford