Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

38 kobiet oskarża reżysera Jamesa Tobacka o niewłaściwe zachowanie seksualne w nowym procesie sądowym

Pięć lat po tym, jak Los Angeles Times zbadał… Zarzuty molestowania seksualnego przeciwko Jamesowi Tobackowi38 kobiet wspólnie pozwało dyrektora za zarzut niewłaściwego zachowania seksualnego.

Pozew został złożony w poniedziałek w Sądzie Najwyższym Nowego Jorku na Manhattanie na podstawie ustawy o dorosłych ofiarach przemocy, niedawnej ustawy stanowej, która otwiera roczne okno dla osób, które przeżyły napaść na tle seksualnym, na złożenie roszczeń cywilnych przeciwko swoim sprawcom lub ich własności oraz wszelkim instytucjom, które to robią. Mógł chronić oskarżonego, ignorując lub zachęcając środowisko, które umożliwiło napady.

Klub Harvarda w Nowym Jorku, prywatne miejsce spotkań absolwentów Harvardu, gdzie w pozwie Tupac miał spotkać kilka kobiet, został wymieniony jako oskarżony.

Pozew oskarża Tupacaktóry otrzymał nominację do Oscara za scenariusz dramatu kryminalnego Bugsy z 1991 roku, wykorzystując swoją reputację i władzę, by wabić młode kobiety „poprzez oszustwa, przymus, siłę i zastraszanie w sytuacjach, w których poszedł na kompromis, gdy był więziony, napastowany seksualnie i / lub pobij ich”.

Czytaj więcej:
* Sześć miesięcy później, czy Hollywood zrobiło wystarczająco dużo, aby zapobiec kolejnemu Weinsteinowi?
* Prokuratorzy z Los Angeles rozważają zarzuty wobec scenarzysty i reżysera Jamesa Tobacka
* Harvey Weinstein od roku siedzi za kratkami. Co się zmieniło?

wziąć język z Dochodzenie LA Times 2017Tupac, jak twierdzi pozew, bezlitośnie zmuszał kobiety do udziału w spotkaniach przypominających wywiady lub przesłuchania, które szybko zmieniły się w seksualne.

„Sposób, w jaki to przedstawił, to było jak„ Tak właśnie jest ”- powiedziała aktorka Adrien Lavallee w Los Angeles Times w 2017 roku, opisując spotkanie w pokoju hotelowym w 2008 roku, które zakończyło się tym, że Tupac próbował otrzeć swoją nogę o jej. Kiedy się wycofała, wstał i wytrysnął w spodniach, według La Vallee.

„Czułem się jak suka, absolutne rozczarowanie dla siebie, moich rodziców i przyjaciół. I zasługuję na to, by nikomu nie mówić”.

READ  Australijka odcięta partnerka stara się o zwolnienie warunkowe
Opierając się na dochodzeniu LA Times z 2017 r., w pozwie zarzuca się, że James Toback przez dziesięciolecia bezlitośnie zmuszał kobiety do udziału w spotkaniach przedstawianych jako wywiady lub przesłuchania, które szybko stały się seksualne.

Iana Gavana

Opierając się na dochodzeniu LA Times z 2017 r., w pozwie zarzuca się, że James Toback przez dziesięciolecia bezlitośnie zmuszał kobiety do udziału w spotkaniach przedstawianych jako wywiady lub przesłuchania, które szybko stały się seksualne.

Lavallee jest jednym z 15 powodów w pozwie zidentyfikowanych z imienia i nazwiska, a 23 innych zidentyfikowano jako „Jane Doe”.

Sześć z 38 domniemanych napaści opisanych w pozwie miało miejsce w klubie Harvarda. W pozwie stwierdza się, że Tupac zabierał kobiety do klubu na posiłki i napoje, „atakując je w jadalni Harvard Club, na klatkach schodowych, łazienkach i pokojach hotelowych”.

W skardze zarzuca się, że Tupac miał „nieograniczony dostęp” do części klubu przeznaczonej wyłącznie dla personelu, gdzie dyrektor mógł „wabić, izolować, fałszywie więzić, napadać i/lub bić swoje ofiary”.

Rzecznik klubu z Harvardu powiedział Los Angeles Times, że klub wypowiedział członkostwo Tupaca w 2017 r. (Ukończył Harvard w 1966 r.). Odmówiła komentarza, mówiąc, że klub nie omawia spraw związanych z toczącymi się sporami sądowymi.

Według Rossa Leonoudakisa, jednego z prawników składających pozew, Tupac, który wycofał się z życia publicznego od 2017 roku, służył w poniedziałek na Manhattanie. Ostatnia reprezentacja prawna Tupaca nie została natychmiast ponownie podłączona.

Tupac zaprzeczył zarzutom, gdy skontaktował się z nim Los Angeles Times w 2017 roku, mówiąc, że nigdy nie spotkał żadnej z tych kobiet, a jeśli tak, to „było to przez pięć minut i nie pamięta”.

Wielokrotnie twierdził również, że w ciągu ostatnich 22 lat angażowanie się w zachowania opisane przez kobiety było dla niego „biologicznie niemożliwe”, mówiąc, że ma cukrzycę i chorobę serca wymagającą leczenia.

W miesiącach, które nastąpiły po śledztwie Los Angeles Times, Prawie 400 kobiet skontaktowało się z organizacją informacyjną Z oskarżeniami o molestowanie seksualne przez niego.

prokuratorzy z Los Angeles Odmówił wniesienia oskarżenia W 2018 roku przeciwko Tupacowi w pięciu dochodzeniach w sprawie jego zachowania, ponieważ zarzuty nie uległy przedawnieniu.

Od czasu wprowadzenia Ustawy o osobach dorosłych, które przeżyły w Święto Dziękczynienia, wysunięto kilka godnych uwagi roszczeń. Dziennikarz E. Jean Carroll pozwał byłego prezydenta Donalda Trumpa, twierdząc, że Trump dopuścił się pobicia, „kiedy siłą zgwałcił ją i obmacywał”, a następnie zniesławił ją, gdy zaprzeczył, że ją zgwałcił w zeszłym miesiącu.

James Toback wielokrotnie twierdził, że był nim przez ostatnie 22 lata "Biologicznie niemożliwe" Angażowanie się w zachowania, które kobiety opisywały jako mające cukrzycę i chorobę serca wymagającą leczenia.

Andreasa Rentza / Getty Images

James Toback wielokrotnie twierdził, że w ciągu ostatnich 22 lat zachowanie opisane przez kobiety było dla niego „biologicznie niemożliwe”, mówiąc, że cierpiał na cukrzycę i choroby serca, które wymagały leczenia.

Kobieta pozywa miliardera, inwestora Leona Blacka, twierdząc, że jest „brutalny”[ly]Zgwałcił ją w domu Jeffreya Epsteina na Manhattanie wiosną 2002 roku.

Eksperci prawni twierdzą, że w nadchodzących miesiącach spodziewane są tysiące pozwów o niewłaściwe zachowanie seksualne.

„Kiedy ktoś pada ofiarą w ten sposób, podjęcie decyzji o ujawnieniu się zajmuje często dużo czasu”, mówi Brad Beckworth, jeden z innych prawników w zespole, który pozwał Tupaca.

„Występuje uraz spowodowany incydentem lub wypadkiem. Czasami nadużycia trwają. Czasami boją się, że wpłynie to na ich karierę. Więc to prawo Nowego Jorku zapewnia sposób na poszukiwanie windykacji, opowiedzenie ich historii i próbę uzyskania sprawiedliwości. „