Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

25 rodzajów COVID jest monitorowanych – i bez ograniczeń może to doprowadzić Delta R do 7, mówi szef PHE | z ostatniej chwili

Dyrektor ds. strategicznej reakcji na COVID-19 w Public Health England powiedział parlamentarzystom, że 25 rodzajów koronawirusa jest „pod nadzorem”.

Dr Susan Hopkins powiedziała Komitetowi Nauki i Technologii: „Żyjemy teraz w świecie zmiennych, więc wszystko, co widzimy, to różnica w stosunku do oryginału.

powiedziała osiem COVID-19 Zmienne są „badane”, wraz z 25 wariantami jest monitorowanych.

„Wszyscy mają mutacje, którymi się martwimy, ale same mutacje nie wystarczą, aby przewidzieć, czy naprawdę wpłyną na naszą podróż przez szczepionki i wpłyną na ryzyko dla zdrowia publicznego związane z hospitalizacją” – dodała.

Dr Hopkins wyjaśnił, w jaki sposób każdy wariant, który nie wymiera zbyt szybko, będzie miał „przewagę w przenoszeniu lub przewagę w unikaniu odporności”.

Wydaje się, że 25 monitorowanych zmiennych jest wyższy niż ostatni raport techniczny z Public Health England z 11 czerwca, który pokazał 13 zmiennych pod kontrolą, osiem badanych i pięć niepokojących zmiennych.

Dr Hopkins powiedział również komisji, że jeśli (indyjska) zmienna delta jest „nierozcieńczona” i pozostawiona do rozprzestrzeniania się bez żadnych ograniczeń wyłączania, liczba R może stać się „większa niż pięć i prawdopodobnie nawet siedem”.

„Widzimy to jako bardziej przenośne niż alfa, które były bardziej przenośne niż wirusy, które były tam wcześniej bez środków łagodzących – więc gdybyśmy byli w prawdziwym świecie, w którym nie wykonywaliśmy żadnych działań, które widzimy teraz – oszacowalibyśmy R większe niż pięć, a może nawet do siedmiu – powiedziała posłom.

Minister Zdrowia powiedział w zeszłym tygodniu Delta stanowi teraz 91% nowych przypadków koronawirusa w Wielkiej Brytanii.

READ  Mam „mózg epidemii”. Czy znów będę mógł się skoncentrować? | Wiadomości z USA