2022 Monaco F2 Sprint Report & NAJWAŻNIEJSZE: Hueger wygrywa pierwsze F2 w Monte Carlo Sprint

Dennis Hauger z PREMA Racing odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Formule 2 w Monte Carlo, wygrywając z pierwszego rzędu.

Norweg zdominował mecz, prowadząc na początku wyścigu. Jehan Daruvala awansował do Prima 1 – 2, a Marcus Armstrong ukończył podium Grand Prix Hitech.

F2: Drogovic na pole position w Monako po karze Lawsona

Jake Hughes stanął na podium, ale zatrzymał się, gdy zgasły światła, co pozwoliło Hughesowi objąć prowadzenie w wyścigu i zepchnąć go z prowadzenia, którego nigdy się nie poddał.

Za nimi Theo Burshire był człowiekiem, który przeszedł na pierwsze okrążenie, kończąc wyścig na szóstym miejscu za kierowcą Alpine Academy Jackiem Doohanem w Grand Hotel Hairpin.

Enzo Fittipaldi był również jednym z głównych beneficjentów stoiska Hughesa, awansując na czwarte miejsce. Brazylijczyk nie mógł nadążyć za miejscami na podium, ale udało mu się utrzymać Red Bull Juri Vips w komfortowych warunkach przez cały wyścig i zająć czwarte miejsce.

Pourchaire zdobył trzy punkty ze Sprintu, kończąc na szóstym miejscu, a Doohan na siódmym. Australijczykowi udało się zapewnić najszybsze okrążenie rundy finałowej na siódmym miejscu. Liam Lawson zajął ostatnie miejsce w punktacji na ósmym miejscu.

Kapitan mistrzostw, Felipe Drogovic, miał tego popołudnia koszmar, kiedy na pierwszym okrążeniu wyścigu złapał gumę i spadł do tyłu. Następnie postaw na mokre opony na deszcz, który nigdy nie nadszedł. Ostatecznie wycofał się z wyścigów po upadku pięciu okrążeń.

Kliknij tutaj, aby zasubskrybować F1 TV Rozszerzone relacje z wyścigów, ekskluzywne materiały, archiwa wideo i nie tylko

READ  Stewardzi Formuły 1 karzą Fernando Alonso za wywołanie paniki podczas Grand Prix Australii George'a Russella