Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

2021 to rekordowy rok dla polskich BIZ

Miniony rok był rekordowy Polska Kiedy Greenfield przyciąga Bezpośrednie inwestycje zagraniczne (BIZ). Kraj przyciągnął inwestycję w wysokości 3,5 miliarda dolarów (3,97 miliarda dolarów), która ma stworzyć 18 000 nowych miejsc pracy w całym kraju.

Polska Jest kluczowym miejscem dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych Wschodnia Europa Od wielu lat ze względu na stabilną gospodarkę, wykwalifikowaną siłę roboczą i dogodną lokalizację. Kraj doświadczył recesji tylko dwa razy; Pierwszy ma nastąpić w 2001 roku, a drugi w 2020 roku Międzynarodowa dystrybucja Covit-19. Pomimo epidemii dane Konwencja ONZ o handlu i rozwoju BIZ Greenfield w Polsce są odporne i rosną z roku na rok od 2015 roku. Zainspirowana w 2021 r. kwota 3,5 mld euro będzie o 800 mln euro wyższa w 2020 r. io 700 mln wyższa niż suma za 2019 r., poprzedni rekord kraju. Rok.

Polski Minister Rozwoju Gospodarczego i Technologii Pitro Novak powiedział:[Last year] Dla światowej gospodarki nie było to łatwe. Mimo panującej epidemii bardzo cieszy nas fakt, że inwestorzy zagraniczni postrzegają Polskę jako atrakcyjną destynację. Wyróżnienie Polski pod względem inwestorów to przede wszystkim młoda, dobrze wykształcona ludność, przyspieszona ścieżka obsługi inwestorów, najodpowiedniejsze programy pomocowe dla potrzeb rynku, takie jak dotacje rządowe wspierane przez Polską Agencję Handlu i Inwestycji. [tax] Wyjątki ”.

BIZ zwiększają możliwości pracy w Polsce

Greenfield FDI, który wszedł do Polski w 2021 r., stworzy około 18 tys. nowych miejsc pracy, głównie w sektorach usług biznesowych, oprogramowania i usług IT, motoryzacyjnym, medycznym, budowlanym i chemicznym. Największy inwestor w Polsce w 2021 r. Korea Południowa, Stworzenie 1967 nowych miejsc pracy dzięki projektom o wartości 1,9 mld euro. Za nimi uplasowały się Stany Zjednoczone, które zainwestowały 364 mln euro i stworzyły 5414 nowych miejsc pracy, a na trzecim miejscu znalazły się Niemcy – 155 mln dolarów ze 192 nowymi miejscami pracy.

READ  Rywalizacja poborowa wywołuje incydent dyplomatyczny między Polską a Rosją | Rosja

W przekroju regionalnym na województwo mazowieckie przypadało 28% napływających BIZ w 2021 r., następnie na województwo dolnośląskie (15%) oraz na małopolskie i śląskie (po 10%).

Polska spółka inwestycyjno-handlowa przyciągnęła w 2021 r. 96 inwestycji zagranicznych, z czego 38,5% pochodziło z Białoruś. Ten wzrost udziału w rynku białoruskich firm może być częściowo spowodowany projektem polskiego portu handlowego, który umożliwił białoruskim przedsiębiorcom technologicznym przeniesienie swojej działalności do Polski we wrześniu 2020 roku. Według opublikowanych danych Jak cytują białoruskie media i kanclerz skarbu, prawie 7% całego białoruskiego przemysłu informatycznego trafiło już do Polski, a prawie połowa białoruskich ekspertów uważa, że ​​Polska jest preferowanym krajem dla poszukujących relokacji. Do końca 2020 roku białoruskim informatykom wydano 2500 wiz, a do połowy 2021 roku liczba ta sięgnęła prawie 14 000. Ze względu na sukces, projekt został rozszerzony na Armenię, Azerbejdżan, Gruzję, Mołdawię, Rosję i Ukrainę z planami dalszej ekspansji.

Krzysztof Drynda, Przewodniczący Polska Firma Inwestycyjno-Handlowa, wyznaczył już ambitne cele dla Polski w 2022 roku. Firma będzie skierowana do inwestorów w sektorach elektromagnetycznym, elektronicznym i informatycznym, przyciągając znaczące inwestycje ze Stanów Zjednoczonych i Azji Wschodniej.

„2022 niesie ze sobą niepewność i związane z nią ryzyko Seria dystrybucyjna W zeszłym roku był kryzys, ponieważ nie został odbudowany Pojazd Przemysł – powiedział. „Dołożymy wszelkich starań, aby do 2022 r. wypromować Polskę na arenie międzynarodowej i przedstawić ją jako kraj, który będzie odgrywał rolę w europejskim centrum produkcyjnym. Planujemy również promocję Polski.”